Музей Вінниці має у своєму фонді карткову гру флірт «Калина». Історики припускають, що даний комплект надрукували у міжвоєнний період, протягом 1920-1930-х років.

Про це повідомляє Музей Вінниця.

Флірт «Калина» — це україномовна версія гри. Вона складається з 33-х карток: обкладинки, картки з правилами гри, а також набору карток з переліком фраз. Таких фраз на кожній картці до тридцяти і кожна з них пронумерована.

У правилах гри вказано, що вона призначена в тому числі для таємних переписок, тому грати можна, вказуючи у листі номер картки і номер конкретної фрази з цієї картки. Таким чином послання було зашированим і зрозуміти його можна було лише маючи такий самий набір флірту «Калина», інформує Музей Вінниці.

Подібні карткові набори набули значного поширення в середині ХІХ століття. Вони відносять до салонних ігор, які в англомовному середовищі називали «flirtation cards» або «Victorian flirtation cards» (картки для залицяння або Вікторіанські картки для залицяння).

У повідомлені зазначають, що траплялися, як картки з конкретними запитаннями чи пропозиціями, так і картки-запрошення або навіть перелік правил як правильно залицятися за допомогою книги. Наприклад, запитати «Чи ти кохаєш мене?» можна було, тримаючи книгу в руках догори дриґом.

Попередня публікаціяУ Вінницькому зоопарку екзотичні тварини уже розгулюють у відкритих вольєрах
Наступна публікаціяНе ховайте парасольки, знов дощитиме: погода у Вінниці на сьогодні, 20 квітня 

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я