За підтримки «U-LEAD з Європою» розпочалась реалізація проєкту «Громади, де дбають про кожного та кожну. Запровадження нових соціальних послуг для осіб з інвалідністю та створення інтеграційного простору».

Проєкт впроваджується в Тульчинській та Брацлавській громадах і передбачає інституційну підтримку людей з інвалідністю, в тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та членів їх родин.

«Цей проєкт унікальний і має на меті підтримати людей з інвалідністю та членів їхніх родин в громадах, забезпечити їх базовими соціальними послугами. Крім того, це сприятиме їх швидкій соціальній інтеграції», – зазначає керівник регіонального офісу U-LEAD у Вінницькій області Віталій Швець.

Реалізує проєкт громадська організація “Гармонія”. В Брацлавській громаді буде створено громадську організацію, учасники якої пройдуть навчання та розпочнуть роботу з підтримки людей з інвалідністю. Тульчинському центру соціальних послуг нададуть матеріальну підтримку та навчатимуть працівників.

«Заручившись підтримкою Програми «U-LEAD з Європою», ми вирішили допомогти громадам використати потенціал людей з інвалідністю. Так народився наш проєкт. Він покликаний напрацювати шляхи для м’якої соціальної інтеграції людей з інвалідністю. Наразі провели перші робочі зустрічі й напрацювали дорожню карту для реалізації задуму», – каже голова Громадської організації «Гармонія» Людмила Нецкіна.

У громадах вже відбулися заходи з презентації проєкту. З початку повномасштабного вторгнення Тульчинська громада прийняла понад 5 тисяч ВПО, серед яких понад 60 осіб з інвалідністю. Брацлавська громада прихистила понад 700 внутрішньо переміщених осіб, 30 з них мають інвалідність.

Проєкт також спрямований на допомогу військовослужбовцям, які отримали інвалідність. Крім того, надаватиметься психологічна підтримка родинам захисників для подолання важких станів, пов’язаних зі стресовими ситуаціями.

Зауважимо, що люди з інвалідністю також отримають консультації щодо особливостей проживання та соціальної адаптації в нових умовах, а також  практичні рекомендації в організації побуту та догляду за собою.

У громадах проведуть навчання та консультації для працівників. Між іншим, у Тульчинській громаді передбачено облаштування хостелу на 40 ліжко-місць, в тому числі 6 для осіб з інвалідністю. І в Тульчинській, і в Брацлавській громадах створять “Пункти прокату”, що матимуть 20 інвалідних візків для людей з інвалідністю. Реалізувати зазначений проєкт планують за 7 місяців.

 

Попередня публікаціяВід початку року на Вінниччині сплатили 218 мільйонів військового збору
Наступна публікаціяВінничан запрошують реєструватись на Всеукраїнський спортивний марафон «Крок»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я