«В нас народжується новий архетип нашого воїна» – Прем’єра всесвітньо відомої п’єси Борхерта «За дверима» у Вінниці, з новим фіналом. Відео

Власний досвід автора та переживання людини, яка повертається з війни у п’єсі Борхерта «За дверима». Фінал співзвучний з новим архетипом українського героя і трансформований через переосмислення режисера Олександра Ковшуна. Прем’єра у Вінниці 7 та 8 квітня.

За словами Олександра Ковшуна, через цю п’єсу він відображає момент народження українського Героя.

«Це історія людини, яка повертається з війни, – розповідає режисер. – Нас це все ще очікує. Як люди будуть повертатися… Фантомні болі, як будуть у них проявлятись. Якраз у цій п’єсі і є оцей самий момент важкого повернення в мирне життя. Я поміняв для себе фінал, тому що у нас, на сьогодні, народжується новий архетип нашого воїна, нашого переможця, нашої сильної людини, нашої української нації і України. Як держави що може заявляти себе проти таких монстрів, як росія».

Вистава Олександра Ковшуна «За дверима», створена в сучасній та лаконічній театральній естетиці, не тільки слідом за автором осмислює війну як найбільший абсурд в житті людства, але й вже сьогодні намагається вдивлятися в обличчя нового національного героя – людини після війни.

Головного героя — солдата Бекмана — у виставі «За дверима» грає талановитий Михайло Крисов.

Позитивне альтер его головного героя — Іншого — грає Андрій Побережний.

Жіночий персонаж, який так і називається Вона, втілюють одразу кілька акторок: Вікторія Немченко, Оксана Бандура і заслужена артистка України Жанна Андрусишена.

Народну артистку України Таїсу Славінську побачимо у ролі Ріки Ельби і Фрау Хламер, народного артиста України Анатолія Вольського — у ролі Полковника і Смерті, а народного артиста України Валерія Прусса — у ролі Бога, у якого ніхто не вірить.

Коли: у п’ятницю та суботу, 7 -8 квітня, о 18.00

Де: у театрі ім. Садовського

Квитки на виставу можна придбати на сайті театру  та у касі театру.

Про режисера

Олександр Ковшун – відомий український режисер, чиї постановки неодноразово здобували перемоги на престижних міжнародних театральних фестивалях. На його рахунку участь у 33 фестивалях у 10 країнах світу!

З початку повномасштабного вторгнення рф проти України і постійні обстріли Харкова режисер з частиною трупи легендарного Харківського театру «Березіль» переїхав у Вінницю.

У 2022 році Олександр Ковшун разом із колегами з Вінницького театру ім. Садовського вразив вінничан, а потім – і міжнародну театральну публіку драмою «Хлібне перемир’я» на міжнародному фестивалі українського театру «Схід — Захід» у польському Кракові, а восени – в Іраку його новаторська вистава «Калігула» за Альбером Камю виборола Гран-прі на III Багдадському міжнародному театральному фестивалі, а також Гран-прі на Ербільському міжнародному театральному фестивалі.

Як багаторічний партнер Гете-інституту, Олександр Ковшун наприкінці 2022 року отримав стипендію, яку без роздумів вирішив використати на нову постановку – виставу «За дверима», прем’єра якої вразить усіх 7-8 квітня у театрі ім. Садовського.

Розлоге інтерв’ю з режисером Олександром Ковшуном в межах серії «Українська культура під час війни» дивіться на нашому сайті за кілька днів.

Попередня публікаціяВінничан запрошують на етномандрівку «Коло Ямполя»
Наступна публікаціяМолодший сержант з Стрижавки Максим Доберчак отримав орден від Зеленського