З квітня рецептурні препарати в аптеці можна бути отримати не лише за паперовим, а і за електронним рецептом, йдеться в роз’ясненні МОЗ України.

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів, саме на них потрібен рецепт лікаря. Решту ліків, які не потребують обовʼязкового призначення лікарем, ви зможете, як і раніше, придбати в аптеці без спеціального рецепта.

МОЗ не розширює перелік рецептурних ліків та не робить всі лікарські засоби рецептурними. Тобто всі ті ліки, що й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, з квітня можна буде отримати, скориставшись електронним рецептом.

ЯКІ ЛІКИ Є РЕЦЕПТУРНИМИ?

Рецептурні ліки – лікарські засоби, які підлягають відпуску виключно за призначенням лікаря та призначаються на спеціальних рецептурних бланках.

Цей перелік може включати зокрема:

☛ антибіотики;

☛ протисудомні засоби;

☛ гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні);

☛ препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб;

☛ деякі антигельмінтні препарати;

☛ деякі антигістамінні засоби;

☛ кроворозріджуючі препарати;

☛ антидепресанти, нейролептики та релаксанти;

☛ стероїдні лікарські засоби;

☛ деякі ліки проти болю, кашлю, заспокійливі.

Якими б звичними та безпечними не здавалися ці ліки, їх застосування несе підвищений ризик. Неправильне вживання цих ліків може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання.

Саме тому призначати їх має тільки лікар. Адже лише медичний працівник може підібрати коректну діючу речовину, дозування та тривалість прийому ліків, які є безпечними та ефективними саме для вас, та запобігати можливим негативним наслідкам.

ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ Є КОНКРЕТНИЙ ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ РЕЦЕПТУРНИМ?

Для цього достатньо перевірити інструкцію лікарського засобу. Інструкції всіх без винятку лікарських засобів містять вичерпну інформацію про медичне застосування лікарського засобу та його категорію (умови) відпуску.

Знайти інструкцію потрібного препарату ви можете, скориставшись сервісами онлайн-аптек, або ж сайтом Державного реєстру лікарських засобів України.

Попередня публікаціяУ Вінницю доправили перший трамвай з Цюриха. Відео
Наступна публікаціяДощі не припиняються: погода у Вінниці на сьогодні, 2 квітня

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я