Вінниця підписала угоду про партнерство солідарності із Мюнстером. Наміри були засвідчені під час візиту Вінницької делегації до німецького міста.

Про це у Telegram повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. 

«Вінниця і Мюнстер – тепер офіційно партнери. Угоду про партнерство солідарності з німецьким містом, яке підтримує нас з часу вторгнення, підписали під час візиту вінницької делегації до Мюнстера», – написав Моргунов.

За його словами, підписання цієї угоди відкриває можливість співпраці не тільки між Вінницею та Мюнстером, а й у розширеному – тристоронньому форматі, за участі польського Любліна, який є містом-побратимом німецького партнера. Згоду на участь у такій співпраці представники польського міста Люблін вже підтвердили.

Спільне бажання працювати далі у розширеному форматі підтвердили і представники Любліна.

«Це польське місто, з яким ми маємо добрі взаємини, – також побратим Мюнстера. І саме через Польщу до нас йшла частина допомоги з Мюнстера. Це і генератори, і мобільні кухні, посуд та продукти», – повідомив Сергій Моргунов.

Мюнстер заявив про свою готовність далі надавати гуманітарну допомогу для Вінниці та транспортувати її до Любліна. Люблін погодився сприяти транспортуванню гуманітарних вантажів до Вінниці, покриваючи витрати на пальне.

«Наше німецьке місто-партнер уже передало Вінниці гуманітарний вантаж на суму біля 105 тис. євро. Це, зокрема, 24 палети з 5 різними видами тушкованки, чотири модульні кухні, кухонне обладнання, посуд, 5 генераторів. Вдячні за підтримку України в такий нелегкий час і німецькому, і польському народам», – додала заступниця міського голови Галина Якубович.

Угода про партнерство була підписана в історичному місці – Залі миру. Саме тут було укладено Вестфальський мир, який завершив Тридцятирічну війну в Європі.

Проте три громади України, Німеччини та Польщі – не планують обмежуватися лише співпрацею у сфері гуманітарної допомоги.

«Ми націлені на обмін муніципальними практиками. Інновації в енергетиці, освітні та медичні технології – бажані вектори роботи. Німецькі колеги говорять і про важливий для них досвід антикризового управління, адже бачать, як стійко Вінницька та усі українські громади справляються з викликами», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Він подякував мешканцям дружніх міст за солідарність з Україною та турботу про вінничан, а також своїм колегам-мерам Маркусу Леве та Кшиштофу Жуку за непохитну позицію у підтримці України і таку своєчасну допомогу Вінниці.

Попередня публікаціяВінницькі «сонячні» діти отримали від благодійників «Сумки Самарянина»
Наступна публікаціяРемонтні роботи: у яких районах Вінниці не буде води та опалення