У виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського 9 березня 2023 року о 15:00 відкриється персональна виставка творів живопису Олександра Пелешка «Мова графіки». Також відбудеться презентація другої частини книги Лариси Сичко «В’яр», що була ілюстрована художником.

Про це повідомляє Вінницький музей Коцюбинського.

На  виставці художник представить 39 робіт, левова частка яких присвячена постаті геніального Тараса Шевченка . Живописні твори вражають глибиною змісту та перегукуються з подіями сьогодення. Прикладом, у диптиху «Блокпост» яскраво простежуються паралелі між козацьким минулим і нинішньою війною.

Вінничани зможуть побачити полотно «Бджола та шершень», яке митець написав із нагоди відзначення трьохсотліття від дня народження Григорія Сковороди, а також його влучні ілюстрації до другої частини художньо-історичної повісті Лариси Сичко «В’яр».

Своєю чергою письменниця провадить читача життєвими шляхами українських селян від початку до сорокових років минулого століття. Джерелами до написання твору стали архівні документи, спогади й перекази односельців, які пережили ті нелегкі часи.

«Художньо переосмисливши, Лариса Сичко намагається на прикладі невеликого подільського села Уяринці, що на Вінниччині, відтворити частину історії України першої половини двадцятого століття. У повісті тісно переплітаються долі справжніх і вигаданих героїв. Багато родин, про які згадується у творі, й досі мешкають у селі», – говорить директорка Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського Лариса Кравченко.

Повість «В’яр» розрахована на широке коло читачів і стане корисною педагогічним працівникам у краєзнавчій та виховній роботі, а ілюстрації Олександра Пелешка ще більше підсилили художньо-історичну повість письменниці, зазначають організатори події.

Виставка триватиме до 31 березня. Вхід вільний, щоденно з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00.

Олександр Петрович Пелешко – член Національної спілки художників України, активний учасник Всеукраїнських, обласних, міжрегіональних та міських виставок. Свій творчий шлях живописець розпочав у 1986 році. Постійно вдосконалюючи свою майстерність, він продовжує активно створювати роботи в різноманітних техніках та розробляти власні, одна з яких – «сграфітографія», що поєднує в собі монументальну сграфіто і станкову графіку – гратографію. Також у митця є серія робіт, виконана в давній техніці – енкаустика, тобто восковий живопис.

Попередня публікаціяДе у Вінниці ремонтують комунальні мережі
Наступна публікаціяУ Вінниці жінок-поліцейських нагородили за сумлінну службу