Вінниччина увійшла до пілотного проєкту з впровадження систематичного скринінгу на туберкульоз у центрах первинної медико-санітарної допомоги

Як повідомили у Департаменті охорони здоров’я та реабілітації ОВА, «пілот» здійснюється в рамках проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що виконує РАТН (Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я).

Проєкт  реалізуватиметься на базі:
  • Могилів-Подільського міського ЦПМСД;
  • Ямпільського міського ЦПМСД;
  • Чернівецького селищного ЦПМСД;
  • Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування.

Регіональний координатор проєкту визначений на базі обласного клінічного фтизіопульмонологічного центру.

«Наші лікарі акцентуватимуть свою увагу на групах ризику. До них відносяться дорослі, які контактували з хворим на туберкульоз, медичні працівники та внутрішньо переміщені особи. На первинному рівні проводитиметься скринінг на туберкульоз й надаватиметься відповідна медична допомога. Лікарі «первинки» мають в пріоритет поставити  профілактику хвороб. Варто наголосити, що туберкульоз – це не вирок, а пацієнти, які зіткнулися з хворобою, мають можливість отримати сучасне й безкоштовне для них обстеження», – підкреслила начальник відділу екстреної та первинної медичної допомоги населенню, медичної реабілітації управління медичної допомоги населенню Лариса Бевза. 

Зазначений пілотний проєкт впроваджуватиметься також у  Волинській, Рівненській та Київській областях.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбулось урочисте спецпогашення марки «Воїни світла. Воїни добра»
Наступна публікаціяВінничани можуть отримати державний грант на започаткування власного бізнесу

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я