Очільник громадської організації “Ми – Вінничани” зробив економічний прогноз на 2023 рік

Про те чого слід очікувати вінничанам в економічній галузі країни у 2023 році розповів, Валерій Коровій – доктор економічних наук, голова ГО «МИ – ВІННИЧАНИ».

За словами фахівця, на економіку країни у цьому році найбільше впливатимуть два зовнішніх фактори, це військова ситуація та рівень допомоги від західних партнерів.

«За великим рахунком, буде два таких базових фактори зовнішні, які будуть визначати ситуацію, як в економічній, так і в бюджетній та фінансовій сферах України в цілому.

Перше, це ситуація навколо війни. Так чи інакше, але продовження бойових дій на Сході України й на Півдні України воно буде накладати свій відбиток. Наприклад, на прийняття тих чи інших інвестиційних рішень. І не тільки наших потенційних, можливих, закордонних інвесторів, а і українських.

Другий фактор, це фінансова підтримка наших союзників, західних партнерів, в першу чергу спрямована на покриття дефіцитів бюджету. Що дасть можливість збалансувати макроекономічну ситуацію в країні.

З огляду на це, можу вам сказати, що я оптимістично дивлюсь на в цілому 2023 рік», – каже Валерій Коровій.

Як пояснює економіст, у 2022 році, на перших порах, щоб профінансувати видатки на армію, і збалансувати бюджет, відбувалась емісія. Що люди відчули, як зростання цін та курсу долара.

«На сьогодні ситуація кардинально помінялась. Прийнятий державний бюджет. Державний бюджет прийняти в обсягах видатків два трильйони шістсот мільярдів гривень. Доходи один трильйон триста мільярдів гривень.

Тобто, з цих позицій це 50 відсотків дефіцит бюджету. Але вже в грудні наші західні партнери, ви знаєте, Сполучені Штати Америки прийняли пакет фінансової допомоги Україні, це 38 мільярдів доларів. Європейська Комісія 18 мільярдів євро. Це дасть нам можливість повною мірою збалансувати дефіцит державного бюджету і розв’язати наболілі проблеми, які стосуються, наприклад гуманітарного характеру.

Я не говорю, про оборонний аспект він фінансується по іншім параметрам, прямої військової допомоги», – пояснює голова ГО «МИ – ВІННИЧАНИ» Валерій Коровій.

Також доктор економічних наук Валерій Коровій розповів, чому треба стимулювати імпорт в Україну, чому може бути зменшений податок на додану вартість на харчові продукти та про те як пожвавлюється, оговтується та акліматизується в умовах війни бізнес в Україні. Більше дивіться у відео…

Попередня публікаціяВінничан запрошують на курс «Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям?»
Наступна публікаціяУ Вінниці похмура погода, без опадів