Створення в громадах ефективної системи психосоціальної підтримки населення, яке постраждало від війни, пріоритетний напрям роботи соціальної галузі Вінниччини.

Про це йшлось на нараді в ОВА Вінниччини, щодо запровадження системи на рівні територіальних громад.

Підтримка передбачає єдину систему і реальні напрацювання, що ґрунтуються на індивідуальному підході до кожної родини. Модель на рівні громади буде включати не лише соціальний захист населення, а й низку інших аспектів, зокрема: медичне обслуговування, правову допомогу, а також діяльність, пов’язану із навчанням дітей, психологічну підтримку фахівців за різними напрямами.

«Від початку повномасштабного вторгнення наша область здобула колосальний досвід роботи, спрямований на соціальну підтримку тих, хто найбільше постраждав від війни. Настав час акумулювати набуті знання та створити на рівні громад таку систему підтримки постраждалих від війни, яка була б детально продуманою, чітко організованою, гнучкою та ефективною. Ми не можемо чекати, доки система запрацює по всій Україні. Маємо працювати вже зараз», – зазначила Перший заступник Начальника ОВА Наталя Заболотна.

Директор Вінницького обласного центру соціальних служб Олена Стоялова підкреслила: «Це завдання не є надскладним і його можна реалізувати на рівні громад. Модель соціально-психологічної підтримки, яку ми пропонуємо запровадити, уже відпрацьовувалася, виходячи з позицій тергромад, незалежно від їхнього рівня. У першу чергу, йдеться про надання підтримки внутрішньо переміщеним особам, учасникам бойових дій та сім’ям захисників і захисниць України».

Загалом до роботи мають долучатися усі структурні підрозділи, які працюють у громадах, а також фахівці соціальних закладів. Але єдиний підхід і однакові правила колективної роботи і взаємодії сприятимуть тому, що кожна родина зможе отримати саме ті послуги, яких вона потребує.

«У нас має бути створена дієва система, яка зможе  реагувати на всі виклики. Це пріоритетний напрямок роботи у галузі соціальної політики. І я впевнена, що ми разом зробимо це», – підсумувала Наталя Заболотна.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці просять не паркуватись на узбіччях, щоб не заважати снігоприбиральній техніці
Наступна публікаціяУ Вінниці вдвічі збільшили розмір компенсації за програмою «Муніципальна няня»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я