Представниця Вінниччини в парламенті повідомила про підсумки роботи Верховної Ради

Народна депутатка України Лариса Білозір повідомила про підсумки роботи Верховної Ради. Таку інформацію вона озвучила під час ефіру телемарафону на телеканалі “Рада”.

Незважаючи на повномасштабне вторгнення РФ, український парламент продовжив плідно працювати. Це стало однією з передумов недопущення колапсу влади, як на це розраховував агресор.

Верховна Рада збиралася з першого дня вторгнення майже кожен тиждень, забезпечуючи життєдіяльність держави. Всього у 2022 році було прийнято 351 закон, що є найбільшим показником, починаючи із 2014 року.

Традиційно абсолютну більшість законопроектів було зареєстровано народними депутатами: вони ініціювали 85% проектів (885 проектів із 1039). Кабінетом міністрів України було зареєстровано 116 проектів, Президентом України – 38.

Вцілому з числа народних депутатів України сукупно найбільше проектів законів зареєстрували члени фракції «Слуга Народу». Вони були серед авторів 708 проектів. На другому місці – члени Депутатська група “Довіра”, які долучилися до реєстрації 221 законопроекту.

«Однак, якщо врахувати кількість законопроектів в розрахунку на одного депутата фракції чи групи (що є більш об’єктивною оцінкою), то найбільше зареєстрованих законопроектів у депутатів нашої групи «Довіра» (12 проектів законів на 1 депутата)», — наголосила Л. Білозір.

За її словами, одним з ключових напрямків діяльності було виконання зобов’язань, взятих на себе у рамках підготовки до вступу України до Євросоюзу.

“Парламент воюючої України справився з цим завданням в 2022, прийнявши десятки євроінтеграційних законів. В кінці минулого року ми також прийняли три євроінтеграційні закони про медіа, прозору процедуру призначення суддів Конституційного суду та національні меншини (спільноти), як того вимагали ЄС  та Рада Європи”, — сказала Л. Білозір.

Серед інших важливих євроінтеграційних законопроектів вона відзначила те, що Президент України ініціював законопроект щодо ратифікації Стамбульської Конвенції (Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Цей важливий документ  було прийнято 20 червня під час перебування нашої української делегації на сесії в ПАРЄ, що було неймовірною подією та високо оцінено нашими колегами-парламентарями з 46 країн-членів Ради Європи). Депутати також підтримали запропонований Президентом законопроект щодо встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, а також закон щодо затвердження Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 травня 2022 року «Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів».

“Маю надію наступний рік буде таким же продуктивним і головне ефективним, попри війну! Вистоїмо працюючи на перемогу всі разом!”, — резюмувала Л. Білозір.

Попередня публікаціяУ Вінниці в суботу відбудеться захід «ВІД РОМАНА ДО ЙОРДАНА»
Наступна публікаціяУ Вінниці перевіряють багатоповерхівки на тепловтрати

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я