У Вінниці створений та успішно працює хаб допомоги вимушеним переселенцям з Маріуполя під назвою “ЯМаріуполь”. Тут люди можуть отримати всебічну допомогу та підтримку

Про це інформує видання Новини Вінниці.

Починаючи з 24 лютого Маріуполь вимушено покинуло близько 200 тисяч жителів міста. Значна частина їх оселилася на Вінниччині. Для того, щоб допомогти людям пристосуватися до нових реалій та адаптуватися до життя на нових територіях, була створена унікальна мережа організацій – центрів “ЯМаріуполь”.

Як пише видання, центри були створені в кількох українських містах в перші місяці війни за ініціативи міського голови Маріуполя Вадима Бойченка й при підтримці голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка. Один з таких центів (хабів) запрацював й у Вінниці.

У цьому хабі ВПО з Маріуполя, що пережили жахи окупації, мають можливість отримати всебічну допомогу: від морально-психологічної до правової.

“У нашому хабі “ЯМаріуполь” маріупольці отримують не лише гуманітарну допомогу, а й послуги лікаря, юриста, психолога, рекрутера. Людям надається комплексна консультаційно-правова і психологічна підтримка. В Центрі багатьом з них фахівець з рекрутингу допомагає у працевлаштуванні. В окремій кімнаті працює сімейний лікар, котрий здійснює первинний терапевтичний прийом пацієнтів, їх забезпечують ліками першої необхідності. Також фахівці Центру фокусуються на організації дитячого розвитку й дозвілля, в хабі є дитяча кімната, яку дуже люблять відвідувати малюки”, – каже очільниця вінницького Центру Олена Швидка.

За її даними, маріупольці періодично отримують в Центрі гуманітарну допомогу: один раз на три тижні – продуктові набори на родину, раз на місяць – гігієнічні засоби.

“З початку діяльності хабу ми видали понад 12 тисяч продуктових і понад 3 тисячі гігієнічних наборів. Станом на 20 грудня 2022 року, юридичну підтримку надано 2 533 особам. За медичною допомогою звернулося 1 549 маріупольців. За психологічною – більше 1 000 людей”, – резюмує керівниця хабу.

директорка Фонду Катерина Співакова

Не стоїть осторонь допомоги маріупольцям і Фонд Ріната Ахметова, який допомагає жителям міста-Героя з перших днів російського вторгнення.

Так, за словами Комунікаційного директора Фонду Катерини Співакової, співпраця Фонду Ріната Ахметова з центрами «ЯМаріуполь» реалізується в таких напрямах:

• передача продуктових наборів
• передача гігієнічних наборів
• психологічна допомога

“Безпосередньо до вінницького центру «ЯМаріуполь» було передано майже 3,5 тисячі гігієнічних наборів та понад 500 подарункових наборів для дітей. Також у хабі працює психолог Фонду, до якого активно звертаються маріупольці”, – прокоментувала Співакова.

 

Окрім того, Фонд збирає історії для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова це історії мирних жителів, які стали жертвами або свідками війни в Україні з 2014 року.

Також, у рамках п’ятого національного проєкту «Тиждень Мирних» у вересні 2022 року у Вінниці – за підтримки Фонду Ріната Ахметова – відбулася вистава «Обличчя кольору війна» Олексія Гнатюка.

“Це – вистава-розповідь на основі спогадів акторів, яким вдалося вибратися з тимчасово окупованого Маріуполя”, – резюмує Катерина Співакова.

Попередня публікаціяДе сьогодні у Вінниці буде відключенння світла та водопостачання через ремонтні роботи
Наступна публікаціяВінницькі аграрії намолотили 4 мільйони тонн зерна,— профільний комітет ВР