Лікар-комбустіолог, завідувач Клінічного Центру термічної травми та пластичної хірургії обласної клінічної лікарні імені М.І.Пирогова Роман Чорнопищук, розповів як діяти при переохолодженні та обморожені.
У холодну пору року підвищується ризик переохолодження. Лікар радить не ігнорувати цей вид травми, оскільки тривалість її лікування удвічі перевищує тривалість лікування постраждалих з опіками.
Роман Чорнопищук відзначає, що переохолодження можна отримати не тільки тоді коли стовпчик термометра показує -30 чи -40 градусів. Вплив на це має і рівень вологості, а наразі ще й перебої зі світлом й опаленням через війну.
«Хочу зазначити, що визначити стан переохолодження чи обмороження відразу надзвичайно важко. Перше, що ми бачимо мармурове тіло і відчуваємо холодні кінцівки. Холод на відміну від опіку не знищує клітини, а заморожує їх на тривалий час. Обмороження дуже підступне, важливо адекватно оцінити стан та масштаби ушкодження. Тому, якщо ви отримали переохолодження чи обмороження не варто займатися самолікуванням, а краще негайно звернутися до лікаря», – каже Роман Чорнопищук.
Поради від лікаря, що робити при переохолодженні чи обмороженні:
- Людина має знаходиться у теплому приміщенні.
- Необхідно дати постраждалому щось тепле випити – чай, компот чи навіть суп. Це допоможе поступово допоможе відновити термобаланс з середини.
- В жодному разі ушкоджені ділянки тіла не варто розтирати спиртом чи снігом. Це може поглибити ушкодження.
- Не варто вживати алкогольні напої.
- Якщо ви відчуваєте лихоманку, слабкість, втому й сонливість – звертайтеся до сімейного лікаря, або ж до опікового відділення.