Вінничани на додачу до муніципальної мережі пунктів обігріву, облаштовують такі приміщення у підвалах своїх багатоквартирних будинків. А жителі ряду будинків уже долучились до ініціативи мерії та подали заявки на часткове відшкодування витрачених коштів коштом проведення ремонтних робіт в будинку.

«Ми говоримо про те, що підвали багатоквартирних будинків є об’єктами подвійного призначення, тобто ці приміщення з одного боку використовуються як тимчасові укриття під час повітряної тривоги, а з іншого – можуть бути пунктами обігріву в умовах, коли через дії ворога, ми ризикуємо тимчасово залишитися без послуг з теплопостачання. Тому важливо, щоб люди мали місце, де в умовах низьких температур, можна буде зігрітися поки фахівцями не буде відновлена подача послуг, – розповідає директор департаменту житлового господарства Роман Фурман. – На сьогодні, по багатоквартирних будинках міста, які знаходяться на обслуговуванні управляючих компаній ми маємо уже 29 облаштованих пунктів обігріву. Люди зробили ремонт приміщень та закупили сюди генератори».

Ще 27 генераторів придбали в будинках, в яких створені ОСББ.

Як розповідає начальник відділу по розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міськради Ігор Іванов, з них 18 ОСББ уже звернулися на відшкодування 50% витраченої суми.

«Люди усвідомлюють, що ця зима може бути однією з найважчих, тому скинулися грошима, а міська рада буде допомагати їм надалі за визначеною схемою. Зараз ці ОСББ готують необхідні документи, щоб з нового року отримати ті чи інші послуги коштом міської ради, – зазначає Ігор Іванов. – Робота в цьому напрямку триває, тож, думаю, що з часом кількість таких заявок збільшуватиметься».

Міськрада обіцяє відшкодувати 50% послугами

Як зазначають в департаменті житлового господарства, щоб долучитися до програми Вінницької міської ради, люди мають облаштувати підвал свого будинку під пункт обігріву, наприклад, прибрати його, зробити освітлення та придбати генератор. Далі мешканці зі зібраними документами мають звернутися до департаменту. Якщо, наприклад, придбаний генератор коштував 50 тисяч гривень, на половину цієї суми, тобто 25 тисяч, мешканці можуть замовити виконання коштом міської ради тих чи інших робіт в місцях загального користування. Це може бути заміна вікон на енергоощадні, ремонт електрощитових, системи електропостачання в будинку чи підвалі тощо.

Попередня публікаціяВінничан та ВПО запрошують на безкоштовні курси української мови «Єдині»
Наступна публікаціяНа Вінниччині через ракетний обстріл рашистів пошкоджено іконостас Лядівського монастиря та загинув послушник