Могилів-Подільська та Крижопільська громади розробляють програми інтеграції переселенців

U-LEAD допомагає Могилів-Подільській та Крижопільський громадам в розробці покрокового плану роботи з внутрішньо переміщеним особами.

Переселенці з’явилися в усіх громадах області. Очікувано, що велика частина з них залишиться в громадах. Питання їх інтеграції в громади, де вони проживають, набуло важливого значення та матиме вплив на розвиток територій надалі.

Розробка таких програм сприятиме інтеграції переселенців та забезпечить повний доступ до адміністративних, соціальних, культурних та інших послуг. Крім того, дозволить створити умови для розвитку потенціалу та посилить спроможності у громадах.

«Цей пілотний проєкт підтримки від U-LEAD допоможе громадам напрацювати алгоритм дій з інтеграції переселенців в життя громади. При цьому, важливо розуміти, що нові жителі в громаді, це нові можливості для розвитку, адже найбільш цінний ресурс – це люди», – Віталій Швець, керівник Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Вінницькій області.

За підтримки експертів U-LEAD громади напрацьовують систему оцінки потреб переселенців на якій ґрунтуються бюджетні асигнування та дизайн конкретних проєктів підтримки, а також розробляють відповідний операційний план дій.

Розроблена програма є управлінським документом, який допоможе максимально ефективно взаємодіяти владі, ВПО, мешканцям громади й бізнесу, знайти додаткові ресурси в громаді та підготувати основу для формування партнерств.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Попередня публікаціяНа Вінниччині підірвали автівку поліцейського, правоохоронець у лікарні
Наступна публікаціяВ одній з громад Вінниччини виготовили тридцять тисяч порцій сухого борщу для захисників