Ці цифри, однак, менші, ніж за минулий рік, повідомляють в управлінні Держпраці у Вінницькій області. Тоді, у 2021 році, травмувалося на виробництві 150 чоловік.

Якби не повномасштабна війна, через котру на своїх робочих місцях отримали травми від ракетних обстрілів 37 мешканців області, одинадцять з котрих загинули, то  можна сказати, що рівень виробничого травматизму знизився на 46 відсотків.

 Найбільше потерпілих – у соціально-культурній сфері, сільському господарстві. Відзначається зростання кількості нещасних випадків на підприємствах хімічної промисловості.

“Наразі відділом розслідувань управління Держпраці проведено розслідування 30 нещасних випадків, ще чотири розслідується. У них потерпіли   78 працівників, – розповів начальник  відділу розслідувань управління Олександр Волинець, –  Причиною більшості смертельних випадків цього року  стала військова агресія з росією. Ще п’ять випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причин  (недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, невикористання засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу)”. 

Що ж,  ніде правди діти – чимало роботодавців не дуже дбають про оновлення  матеріально-технічних засобів виробництва, забезпечення працівників  спецодягом, необхідним захистом.  Прикро, але на сторожі охорони праці найманих робітників  стоять лише такі «атланти», як управління Держпраці, Фонд соціального страхування  та  профспілки.

А те, що загальна кількість нещасних випадків все ж зменшилася, пояснюють  зниженням економічної активності підприємств Вінниччини  внаслідок активних військових дій.  Вплинула і  неповна зайнятість працівників, перехід на дистанційну роботу, простій. 

Автор: Оксана Власова

Попередня публікаціяПоліцейські затримали співучасника двох умисних вбивств, вчинених на території Вінницької та Київської областей
Наступна публікаціяНа Вінниччині зареєстровано 330 нових випадків COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я