Ці цифри, однак, менші, ніж за минулий рік, повідомляють в управлінні Держпраці у Вінницькій області. Тоді, у 2021 році, травмувалося на виробництві 150 чоловік.
Якби не повномасштабна війна, через котру на своїх робочих місцях отримали травми від ракетних обстрілів 37 мешканців області, одинадцять з котрих загинули, то можна сказати, що рівень виробничого травматизму знизився на 46 відсотків.
Найбільше потерпілих – у соціально-культурній сфері, сільському господарстві. Відзначається зростання кількості нещасних випадків на підприємствах хімічної промисловості.
“Наразі відділом розслідувань управління Держпраці проведено розслідування 30 нещасних випадків, ще чотири розслідується. У них потерпіли 78 працівників, – розповів начальник відділу розслідувань управління Олександр Волинець, – Причиною більшості смертельних випадків цього року стала військова агресія з росією. Ще п’ять випадків зі смертельним наслідком сталися з організаційних причин (недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки, невикористання засобів індивідуального захисту, порушення технологічного процесу)”.
Що ж, ніде правди діти – чимало роботодавців не дуже дбають про оновлення матеріально-технічних засобів виробництва, забезпечення працівників спецодягом, необхідним захистом. Прикро, але на сторожі охорони праці найманих робітників стоять лише такі «атланти», як управління Держпраці, Фонд соціального страхування та профспілки.
А те, що загальна кількість нещасних випадків все ж зменшилася, пояснюють зниженням економічної активності підприємств Вінниччини внаслідок активних військових дій. Вплинула і неповна зайнятість працівників, перехід на дистанційну роботу, простій.
Автор: Оксана Власова