У Вінницькому обласному художньому музеї відбулася презентація виставки «І доки глина є…» з нагоди 100-річчя відомого українського гончаря – Олексія Луцишина.

Виставкову експозицію становлять роботи майстра з фондів музею, які раніше не були переставлені широкому загалу. Більшість виробів – це скульптурні композиції, в яких відтворені фольклор та гумор, вірування і саме життя в усіх його проявах. У них простежуються зорієнтованість на традиційні для Поділля символи та мотиви.

Руслан Паламаровський, директор художнього музею розповідає: «Ми можемо лише пишатися, що у наших стінах знаходяться роботи Олексія Луцишина. Вони вже стали державним надбанням! Ми продовжуємо його справу. Сподіваюся, що після війни все відновиться: майстер-класи, планери. Будуть приходити його наступники, дітки…»

Сьогодні і справді багато молоді прийшли дарувати своє мистецтво, українські пісні, гостям виставки. Це не може не тішити, що наші культурні надбання передаються з покоління в покоління. У цьому переконана Тетяна Цвігун, коли розповідає з захопленням про сина Олексія Григоровича, Леоніда. Він став художнім керівником хору імені Р. Скалецького, а також продовжив гончарну справу батька.

««Олексій Луцишин. Спомин про майстра» – дебютна книга, яку видав Віннциький обласний центр народної творчості… саме про цього майстра! Він перший, хто вийшов на площу і почав вчити діток. Тепер у нас популярні майстер-класи і виставки, а він був першим. Олексій Луцишин — гордість нашого Поділля!» – наголошує директорка центру Тетяна Омелянівна.

Роботи подільського гончаря мали великий успіх на виставках у Києві, Швеції, Італії, Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Німеччині. Вони роблять нас упізнаваними.

«Наші майстри, такі виставки доводять, що такої країни, як Україна, немає! Ми одні, ми унікальні, ми найкращі!» – зазначає Ольга Дернова, начальниця управління культури і креативних індустрій.

Нагадаємо, що Олексій Луцишин – майстер народної творчості України.

Завдяки йому у Вінниці існує науково-дослідний відділ Вінницького обласного художнього музею «Музей гончарного мистецтва ім. О. Г. Луцишина», який став одним з найбільших центрів вивчення, збереження та популяризації гончарства на Вінниччині.

 

Попередня публікаціяДе сьогодні у Вінниці будуть виключати воду. Перелік адрес
Наступна публікаціяВінницькі танцюристи з «Грації» вибороли низку нагород на Всеукраїнському танцювальному турнірі «Volyn Dance Festival» 2022

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я