Муніципальна варта здійснює цілодобовий контроль за порядком у школах Вінниці. Тож щодня у 32 закладах міста чергують інспектори в цілодобовому режимі. Таке нововведення з’явилося з початком навчального року.

“З 1 вересня ми у всіх закладах освіти, які є на території міста, розпочали свою роботу. Основна наша мета – безпека діточок, які перебувають в школах під час навчального процесу. Тож працівники забезпечують публічний порядок у всіх закладах освіти – чергують як в денний, так і в нічний час», – розповідає начальник КП “Муніципальна варта” Віталій Чигур.

За його словами, чергування інспектора починається з ранкового обходу по території школи – вартові моніторять, чи немає часом якихось підозрілих предметів та осіб у закладі. А під час уроків інспектори слідкують за тим, щоб ніхто зі сторонніх осіб не потрапив у школу.

“В цілях безпеки ми обмежуємо доступ батьків, вони заходять лише коли є нагальна потреба. Звісно, в кожній школі адміністрація самостійно вирішує такі організаційні питання, але ми наголошуємо на дисципліні як для дітей, так і для дорослих. Це умови, продиктовані часом, – пояснює Віталій Чигур. – Працівники Муніципальної варти також допомагають евакуйовуватися дітям та вчителям у безпечне місце під час повітряної тривоги. У разі повідомлень про замінування шкіл ми також оперативно евакуйовуємо учнів. Найголовніше в таких випадках – не допустити стресових ситуацій, бо під час евакуації необхідна дисципліна. Передусім, це взаємодія наших інспекторів, дітей та працівників педагогічного колективу”.

Всі інспектори під час чергування перебувають у форменому одязі, жилетах з логотипом “Муніципальна варта” і обов’язково іменним бейджем. Інспектори неозброєні, в разі надзвичайної ситуації оперативно реагують працівники поліції.

Крім чергування інспекторів в цілях безпеки на території шкіл встановлені також камери Ситуаційного центру, які віддалено моніторять, що відбувається.

“Перед працівниками Ситуаційного центру поставлене завдання уважно відстежувати територію шкіл – двір, хол тощо. Між Муніципальною вартою та Ситуаційним центром безперервна комунікація і в разі, якщо на камерах помічають щось підозріле, інформацію оперативно передають на місце для ретельної перевірки. Це командна робота, яка дозволяє відреагувати в найкоротші терміни”, – додав Віталій Чигур.

Попередня публікаціяУ Вінниці на вулиці Юрія Курія перекриють рух транспорту на чотири дні
Наступна публікаціяУ Вінниці відновив роботу офлайн ще один дитячий садочок на Замості

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я