Наразі в Києві у суді тривають дебати у справі розстрілів Небесної Сотні на Інститутській, 20 лютого 2014 року. Серед потерпілих у цій справі є і вінничани, зокрема мати та брат Максима Шимка. Журналістам Vinnytsia Press Point вдалось поспілкуватись з пані Зоєю, матір’ю загиблого Героя Небесної Сотні.

Зоя Кузьменко-Шимко — мати загиблого Героя Небесної Сотні високо оцінила професійність та незаангажованість суду. Хоча були і складнощі, на початку слідство йшло тяжко часто змінювались слідчі, керівництво МВС уникало зустрічей з родинами загиблих Героїв Небесної Сотні. І коли вже судовий розгляд у справі розстрілів на Інститутській підходив до завершальної стадії, обвинувачуваного у загибелі Максима обміняли, на запит росії разом із рештою беркуту та іншими особами зі списку.

Від часу Революції Гідності минуло вісім років і за словами, пані Зої справа, яку розглядають у суді, є встановленням справедливості й дуже важлива не тільки для родин загиблих Героїв, а і для суспільства. Адже встановлення істини, не зворотність покарання це своєрідний маркер змін у суспільстві. Це крок до справедливості для всієї України. Справедливий розгляд, слідство і суд демонструють не тільки шлях держави, а і демократичні зміни.

Що до дебатів, то мати Максима Шимка має велике бажання взяти у них участь, якщо вийде фізично чи онлайн.

«Ми минулого року тринадцять разів їздили на суди до Києва з сином Павлом, слухали виступи і свідчили як потерпілі, в дебатах поки що участі не брали. Буду просити, щоб була надана можливість виступити», – каже Зоя Шимко.

Родина Героя вважає що слідству вдалось дізнатись обставини загибелі Максима.

«Суддя який веде цю справу, він стоїть на букві закону. Дуже багато зробили прокурор та Євгенія Закревська. Вони багато досліджували й визначили, що кулі з тіла Максима випущені зі зброї, яка була закріплена за Сергієм Зінченко. Попри сильний захист, слідство у справі було проведено таким чином, що докази беззаперечні. Я розцінюю судовий розгляд, як об’єктивний», – розповідає вона.

На питання журналістів, якого покарання заслуговують обвинувачувані у справі. Мати Максима каже, довічного. Саме таку міру покарання запросили й прокурори. Засмучує її той факт, що саме обвинувачуваний у загибелі її сина Зінченко може уникнути покарання. Адже він став одним із п’яти беркутівців, які увійшли в групу обміну з росією, хоча є громадянами України. Такою була умова обміну.

Фото Укрінформ

«Коли був цей суд в апеляції нам на один день поміняли прокурорів, тих хто вів цю справу відсторонили. Ми всі родини Героїв Небесної Сотні протестували, але стався обмін і п’ятьох обвинувачуваних, на вимогу російської сторони, обміняли.

А вже пізніше, після обміну, ми бачили, як Зінченко публікував світлини що служить в ДНР. Його військова спеціальність водій-снайпер, тож імовірно зараз стріляє в наших воїнів», – каже мати Героя Небесної Сотні.

Дізнатись більше про розгляд справи у суді та подивитись трансляції можна на фейсбук сторінці Адвокатської дорадчої групи.

Попередня публікаціяНа Вінниччині в релігійній споруді знайшли антиукраїнську літературу
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться вистава «Обличчя кольору війна»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я