Велика кількість ухвалених рішень про створення ОСББ зумовлена тим, що об’єднання має чимало переваг над іншими формами управління будинком. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі – ОСББ, об’єднання) – це юридична особа, яка створюється співвласниками будинку для захисту їхніх прав, використання спільного майна та управління будинком.
Про це повідомили у Вінницькій міській раді.
«За цей рік у Вінниці створили 20 ОСББ у 25 будинках. Всього у нашому місті 808 ОСББ у 876 будинках. За останні роки Вінницька міська рада та її виконавчий комітет прийняли низку рішень щодо підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Наразі діє кілька муніципальних програм. Найпопулярніша – капремонт одного із видів конструктивних елементів (двох – якщо будинок введено в експлуатацію до 1970 року) за рахунок бюджету громади. Співвласники самі обирають, що їм необхідно зробити в їхньому будинку: відремонтувати дах, оновити ліфти чи замінити мережі», – каже начальник відділу по розвитку ОСББ ВМР Ігор Іванов.
Ігор Іванов також додав, що виконати інші ремонтні роботи, в тому числі та благоустрій прибудинкової території, можна за програмою співфінансування. За такої умови місто фінансує 70% витрат, а 30% – мешканці.
Якщо вінничани бажають долучитись до ініціативних співвласників багатоквартирних будинків міста та взяти управління будинком у свої руки, необхідно звернутись до «Ресурсного центру підтримки ОСББ міста Вінниця» за адресою: вул. Келецька, 65 (2 поверх) або за номером (067) 430–32–26.
ОСББ може брати участь у міських програмах ремонту житла, у державних та місцевих програмах фінансування ОСББ, втілювати проєкти з термомодернізації. Однією з програм підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків є програма «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності», що передбачає часткове (від 50% до 70%) відшкодування витрат ОСББ на заходи з енергоефективності.