Сьогодні, 30 серпня, у Вінниці розпочнеться інтернет-голосування за перейменування топонімів, яке відбувається в межах процесу деколонізації. Підтримати вподобані варіанти нових назв для вулиць, провулків, площ, бульварів тощо містяни зможуть протягом 10 днів – до 9 вересня (включно). На голосування винесено 38 топонімів міста. Відповідне рішення ухвалили вчора на черговому засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки – дорадчо-консультативного органу при міському голові (далі Рада) під головуванням заступниці міського голови Галини Якубович.

Експерти Ради спільно з працівниками департаменту правової політики та якості міської ради опрацювали всі пропозиції та зауваження вінничан щодо перейменування, що надійшли під час громадського обговорення проєкту. Свої ідеї подали усі охочі. У результаті сформовано перелік об’єктів з пропозиціями альтернативних назв.

«Даний список створений на основі рекомендацій Ради, колективних та індивідуальних звернень вінничан. Йдеться про вулиці та провулки», – зазначив директор КЗ «Музей Вінниці» Олександр Федоришен.

Містяни зможуть обрати один із запропонованих варіантів для кожної вулиці. Для електронного голосування необхідно пройти авторизацію на платформі E-Dem.

«Цю платформу місто активно використовує для проєкту «Бюджет громадських ініціатив». Тож дуже багато вінничан знають, як нею користуватись. Для того, щоб проголосувати необхідно мати електронний підпис або банківський ID. Це потрібно для того, щоб уникнути фальсифікації голосів. Дана система уніфікована так, щоб кожний голос відповідав реальній людині», – зауважив заступник директора департаменту правової політики та якості міської ради Владислав Телень.

Фінальне рішення щодо перейменування вулиць після експертної оцінки Ради надійде на розгляд депутатів на чергову сесію. Загалом на даному етапі перейменуванню підлягають 78 топонімів або 183 вулиці, провулків, бульварів, площ тощо. Щодо частини назв думка учасників громадського обговорення збіглася із висновками експертної комісії. Щодо іншої – своє вагоме слово мають сказати вінничани під час голосування.

«Цей процес непростий. Навіть на засіданні Ради були різні думки, так і у наших вінничан, але це свідчить про те, що вони люблять своє місто й хочуть, щоб тут були ті назви топонімів, які їм рідні, близькі та відомі, а також позбутися усього російського, що у нас колись було», – наголосила заступниця міського голови Галина Якубович.

Замість назв, які пов’язані з імперськими російськими амбіціями та радянською пропагандою, на мапі міста мають з’явитися ті, що увічнять, зокрема, загальноукраїнську та локальну (місцеву) історію, культуру, події та явища, гідно вшанують пам’ять видатних діячів, учасників визвольних змагань усіх років та Героїв сучасності, які віддали свої життя у боротьбі проти російської агресії.

Електронне голосування розпочнеться, 30 серпня о 8:30 на платформі E-Dem за посиланням https://consult.e-dem.ua/0510100000 (розділ «Консультації з громадськістю») та триватиме до 23:59 – 9 вересня 2022 року.

Попередня публікаціяВінничани можуть приєднатись до Всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за героїв України»
Наступна публікаціяУ Вінниці можна безкоштовно зробити аналізи на гепатит