Через підвищення рівня марганцю можливе погіршення кольоровості води у кранах вінничан. У “Вінницяоблводоканалі” розповіли про причини явища та чому панікувати не варто.

Про це повідомляє Віта ТБ.

Минулого тижня почав підвищуватися рівень марганцю у річці Південний Буг. Шкідливим у питній воді вважається марганець вище показника 0,5 мг/літр. Сьогодні вміст марганцю у питній воді коливається в межах 0,35-0,4 мг/літр в резервуарі чистої води (перед подачею на місто).

Кольоровість води різниться навіть в межах одного мікрорайону. На це впливають багато чинників, серед яких швидкість забору води мешканцями, стан мереж, тиск тощо, – повідомляють у “Вінницяоблводоканалі”.

Як змінився показник кольоровості

Через підвищення рівня марганцю показник кольоровості води протягом останніх днів змінюється таким чином:

28 серпня – 12 градусів (зазвичай при такому показнику вінничани бачать прозору воду);

29 серпня – 15 градусів на станції, перед подачею у місто, проте в окремих мікрорайонах фіксують і 20, і 25 градусів (за таких показників вінничани бачать воду з жовтуватим відтінком).

Як довго це триватиме

Рівень марганцю в Південному Бузі вже почав знижуватися. Наприклад, 29 серпня – 0,28 мг/літр, а минулого понеділка, 22 серпня, вміст був 1,4 мг/літр. Найближчим часом він почне знижуватися і в мережі.

Наразі фахівці ведуть активну промивку мережі в окремих мікрорайонах, орієнтуючись на скарги вінничан.

Вода – безпечна

У “Вінницяоблводоканалі” зазначають, що про будь-які зміни будуть оперативно повідомляти містян. Наразі вода є безпечною, всі показники в межах затверджених норм.

Попередня публікаціяНа Вінниччині чоловік помер під час затримання поліцейськими
Наступна публікаціяУ Вінниці триває тренінг управлінців та координаторів центрів розміщення ВПО