Медичні заклади Вінниччини отримали партію препарату для йодопрофілактики «Калій-йодид». Тим часом в центрі контролю та профілактики хвороб наголошують, що нераціональне приймання препаратів йоду для «профілактики» без потреби – неприпустимо.

Про це повідомляють в ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб».

Йод – це мікроелемент, потрібний організму для створення гормонів щитоподібної залози, яка регулює обмін речовин. Його нестача в організмі призводить до затримки росту у дітей, порушення інтелектуальної активності, розвитку та метаболізму.

Нестача йоду в організмі може спричинити збільшення щитоподібної залози (зоб), затримку росту й інтелектуального розвитку у дітей, порушення обмінних процесів, загрозу переривання вагітності (навіть незначний дефіцит йоду у жінок під час вагітності спричиняє освітні та когнітивні порушення у дітей в майбутньому), рак щитоподібної залози.

Експерти ВООЗ вважають безпечною дозу йоду в 1 000 мкг (1 мг) на добу. Залежно від віку добова потреба в йоді складає від 90 до 300 мкг. Для жінок така норма становить 150-300 мкг, а для чоловіків – до 300 мкг.

Для дітей:

-0-6 років – 90 мкг;

-6-12 років – 120 мкг.

Щоб уникнути йододефіциту, до щоденного раціону варто включити морепродукти (мідії, кальмари, креветки, ікру), білу рибу (минтай, хек, тріску) морську капусту (ламінарію), овочі (картоплю, редиску, часник, буряк, томати, баклажани, спаржу, зелену цибулю, щавель, шпинат), фрукти (банани, апельсини, лимони, дині, ананаси, хурму), яйця, молоко, яловичину, волоські горіхи.

Найпростішою профілактикою дефіциту йоду в організмі є споживання йодованої солі, насиченої цим мікроелементом. Отож для приготування щоденних страв замініть звичайну сіль на йодовану.

Варто зазначити, що в умовах воєнних дій важливими є знання щодо кроків під час виникнення надзвичайної ситуації. Однією з таких є загроза радіаційного впливу. Особливу небезпеку для здорового функціонування організму людини становить опромінення щитоподібної залози радіоактивним йодом.

Щоб захистити себе вчасно у разі необхідності, зверніть увагу на особливості йодної профілактики

Відповідно до Наказу МОЗ від 09.03.2021 № 408 «Про затвердження Регламенту щодо проведення йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії», йодна профілактика здійснюється лише ПІСЛЯ офіційного оповіщення і полягає у введенні в організм людини препаратів стабільного йоду в разі радіаційної аварії та за умови впливу на людину радіоактивних ізотопів йоду.

Важливо знати, що йодна профілактика здійснюється одноразово.

У разі виникнення надзвичайної ситуації слід дотримуватися вказівок Центру громадського здоров’я та місцевої влади та чекати офіційних повідомлень, а не здіймати паніку.

Безпідставний чи надмірний прийом препаратів йоду шкідливий для вашого здоров’я!

Регламент йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії визначає наступне дозування препарату стабільного йоду (калій йодид) для різних вікових груп:

-діти до 1 місяця (немовлята й діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) – 16 мг;

-діти від 1 місяця до 3 років – 32 мг;

-діти від 3 до 12 років – 62,5 мг;

-підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та матері, які годують груддю – 125 мг.

Важливо! Йодид калію слід приймати після їжі та лише після офіційного оповіщення про радіаційну аварію і необхідність йодної профілактики.

Дорослим старше 40 років йодна профілактика зазвичай не потрібна.

Джерело: https://moz.gov.ua

https://www.phc.org.ua/

Більше інформації на сайті: http://cgz.vn.ua/

 

Попередня публікаціяУ Вінниці відбулось урочисте підняття найбільшого в області Прапора України
Наступна публікаціяНа Вінниччині влаштували святкову фотосесію в пологовому будинку