Вінницький міський суд, 26 липня 2022 року, виніс ухвалу за клопотанням слідчого ДБР і дозволив огляд товарів, які знаходяться під митним контролем.

В мотивувальній частині постанови йдеться про те, що ДБР розслідують справу у якій підозрюють митників та підприємців, в тому числі з Вінниччини, в організації схеми незаконного ввезення тютюну з країни агресора.

«Група осіб спільно з працівниками Чернівецької та Вінницької митниці ДМС організували схему по незаконному ввезенню на митну територію України тютюну для куріння промислового виробництва, який надалі шляхом підміни та маніпуляцій залишається на території України, а замість цього товару в режимі «реекспорт» за межі митної території України їде інший вантаж», – йдеться в документі.

Товар був переміщений на митну територію України 23.04.2022 року через пункт пропуску Порубне Сірет митного поста Вадул Сірет Чернівецької митниці. Під час перетину державного кордону України факти невідповідності заявленого до перевезення вантажу фактичному вмісту не виявлялися.

Відправником та продавцем товару виступає AlfaNicotina S.A. (Панама), що не відповідає укладеному договору та відомостям, які були зазначені у графі 2 митної декларації.

В ході проведеного огляду товару, на пакувальних коробах виявлено виробниче маркування, де виробником товару зазначено ООО Технологии переработки (російська федерація). При цьому, згідно попередніх МД, країною виробництва товару було зазначено Грецію.

Проведеними заходами встановлено, що ввезений товар тимчасово зберігається на митному складі ТОВ Торі Груп, яка зареєстрована у Жмеринці, після чого в режимі «реекспорт» відправляється за межі України, де і ймовірно відбувається його підміна.

Використання зазначеної протиправної схеми дозволяє ТОВ Торі Груп здійснювати ввезення на митну територію України тютюнової сировини виробництва країни агресора, ухиляючись при цьому від сплати акцизного збору та податку на додану вартість. Орієнтовна сума ухилення від сплати податків становить 20 млн. грн. з кожної реекспортованої вантажівки.

Попередня публікаціяУ Вінниці 11 міжнародних організацій надали допомогу переселенцям
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудуться інтеграційні клуби для підлітків переселенців та місцевої молоді

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я