Держкіно започаткував кіномистецький проєкт «Національний тур «Кіно заради перемоги!» на підтримку українських військових та внутрішньопереміщених осіб.

Перші покази уже відбулись на Вінниччині, зокрема в Ладижині 7 серпня, а розпочався тур в одній з військових частин напередодні. Глядачам презентували кінострічку режисерки Катерини Степанкової “Вітер зі сходу”, показ модерував відомий український актор Богдан Бенюк.

“Підтримка нашої культури, традицій та мови під час війни посилює нас і послаблює ворога. Росія своїми діями вже довела, що її мета – знищити все українське. Тому я вітаю ініціативу Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно та Асоціації Дивись українське, яку підтримали Фонд “МХП-Громаді”, окремі підрозділи ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями України та Національною поліцією України щодо Національного Туру «Кіно заради Перемоги!». Ще більш приємно, що стартував кінотур 6 серпня в нашій Вінницькій області”, – розповів під час показу в Ладижині Микола Кучер.

На прем’єрному показі також побували народний депутат восьмого скликання, очільник ГО “Ми-Вінничани” по Вінницькій ОТГ Сергій Кудлаєнко та голова “Партії Вінничан” Микола Філонов.

народний депутат восьмого скликання Сергій Кудлаєнко


Відкривала тур неперевершена Ада Миколаївна Роговцева, яка знімалася у фільмі. Проєкт реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації “Дивись українське!” та за підтримки фонду “МХП-Громаді”, ГО “УкрКіноФест”, ГО “Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії”, окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.


«Варто було зробити один дзвінок і Ада Миколаївна одразу погодилась презентувати тур, – говорить Андрій Резоль, голова правління асоціації «Дивись українське». – Вона і так робить це без турів, їздить на фронт».

Разом з Адою Роговцевою приїхали і її донька, Катерина Степанкова, яка розповіла, що такі поїздки вони почали ще на початку війни у 2014 році. Тоді вони одразу поїхали у тур по звільнених містах: Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Слов’янськ.

Проєкт складається з двох частин: кінопоказів у громадах-осередках перебування внутрішньопереміщених осіб та показів у військових частинах України, – у безпечних для перегляду фільмів місцях. Тур охопить 15 областей України: Київську, Черкаську, Вінницьку, Хмельницьку, Львівську, Тернопільську, Івано-Франківську, Закарпатську, Рівненську, Волинську, Житомирську, Полтавську, Харківську, Чернівецьку та Запорізьку. Кінопокази вестимуться як із традиційним проєкційним обладнанням, так і за допомогою пересувного кінокомплексу – кіномобіля.

“Крім звичного перегляду фільмів у кінозалі, кінопокази Туру відбудуться також завдяки кіномобілю, спеціально створеному фондом “МХП-Громаді” та Асоціацією “Дивись українське!”. Цей кінокомплекс – абсолютно мобільна та автономна платформа на базі спеціального автопричепа, з великим LED-екраном високої якості, автономним звуко- та електрозабезпеченням, яка дасть нам змогу показати кіно навіть у найвіддаленіших куточках нашої країни”, – відзначив голова Асоціації “Дивись українське!” Андрій Різоль.

“Понад вісім років у нашій країні триває війна. Повномасштабна агресія Росії змусила українців у пошуках безпеки полишати свої домівки: багато хто тікає від цієї війни не вперше, багатьох вона взагалі залишила без дому. Як і українські воїни, що із надзвичайною силою духу та мужністю боронять нашу країну, вони потребують моральної та психологічної підтримки, внутрішнього відновлення та мотивації стійко протистояти усім загрозам. Українське кіно здатне стати такою рятівною силою, крилами підтримки й надії на шляху до нашої перемоги”, – сказала голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук

У програмі національного туру – українські повнометражні ігрові, документальні та короткометражні фільми різних жанрів та авторів. Зірками-амбасадорами проєкту стануть Ада Роговцева та Катерина Степанкова, Богдан Бенюк та Ахтем Сеітаблаєв, Михайло Іллєнко, Олесь Санін, Ірма Вітовська, Сашко Лірник, Дмитро Лінартович, Олексій Тритенко та багато інших відомих акторів, режисерів і творців фільмів, які представлять глядачам свої картини на показах.

Національний тур “Кіно заради перемоги!”, що пройде в межах заходів до Дня незалежності України, розпочався 6 серпня та триватиме до кінця вересня 2022 року.

“З міркувань безпеки ми не анонсуватимемо події та заходи Національного туру “Кіно заради перемоги!” на широкий загал. За додатковою інформацією та питаннями долучення й участі у проєкті, звертайтесь, будь ласка, на info@usfa.gov.ua“, – відзначають у Держкіно.

Світлини зі сторінки Миколи Кучера.

Попередня публікаціяУ Вінниці обговорили підготовку до опалювального сезону
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться благодійний концерт ТНМК

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я