Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення стосовно особливостей відпуску антибактеріальних засобів пацієнтам. У ньому зазначається що реалізація антибіотиків відтепер буде здійснюватися виключно за електронним або паперовим рецептом.

Норма про відпуск антибактеріальних препаратів за рецептом не є новою, з серпня розпочав працювати новий цифровий інструмент – електронний рецепт.

«Важливо аби пацієнти не займались самолікуванням, оскільки це може зашкодити їхньому здоров’ю. Тільки лікар може визначити доцільність прийняття антибіотика, підібрати ефективну діючу речовину, дозування та режим приймання препарату, – каже директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш. – Вінничани можуть отримати як електронний, так і паперовий рецепт звернувшись до лікаря первинної медичної допомоги або до лікаря-спеціаліста за направленням сімейного лікаря».

Для того аби отримати рецепт на антибіотики потрібно:

Звернутися на прийом до лікаря. Це може бути лікар як первинної медичної допомоги, так і лікар спеціаліст.

Після огляду лікар за необхідності оформить електронний рецепт на антибіотик та видасть пацієнту інформаційну довідку, яка містить усю інформацію про призначення.

Якщо заклад не працює з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ) – лікар випише пацієнту паперовий рецепт.

Після цього пацієнт може придбати антибіотик за рецептом у аптеці. Для цього достатньо предʼявити інформаційну довідку чи паперовий рецепт фармацевту.

Попередня публікаціяУ Вінниці сталась пожежа в дев’ятиповерхівці на вулиці Князів Коріатовичів
Наступна публікаціяКочова пасіка, пташина екоферма та арт-кемпінг, визначились переможці конкурсу «Роби своє» на Вінниччині

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я