Про те, як внутрішньо переміщені особи можуть отримати медичну допомогу в області розповіла директор Департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА Ольга Задорожна.

Якщо ВПО вдалося зберегти контакт зі своїм сімейним лікарем, то є питання, які можна вирішити дистанційно. Наприклад:

консультацію лікаря;

електронний рецепт за програмою «Доступні ліки» та на інсулін;

електронне направлення до лікаря-спеціаліста.

Якщо зв’язку зі своїм сімейним лікарем немає, тоді можна звернутися до найближчого ЦПМСД. Укладати нову декларацію не потрібно.

Що зробить для пацієнта лікар первинки:

динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювання;

базові тести й аналізи;

направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;

паліативну допомогу (яка забезпечує максимально можливу якість життя пацієнтів із невиліковними хворобами та членів їхніх родин);

рецепти на «Доступні ліки», а також на інсулін, якщо це повторний рецепт;

щеплення відповідно до календаря вакцинації.

Варто зазначити, що Програма медичних гарантій під час війни працює у повному обсязі. Вона забезпечує пацієнтів безоплатною медичною допомогою та ліками. Не зазнали жодних змін фінансування Програми та 38 пакетів допомоги, серед яких:

лікування інсульту й інфаркту;

дослідження для раннього виявлення онкології;

медична допомога породіллям;

медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках та ін.

Так само продовжує працювати програма «Доступні ліки». Пацієнти, які потребують амбулаторного лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету першого/другого типу, нецукрового діабету, бронхіальної астми, розладів психіки та поведінки, епілепсії, можуть отримати лікарські засоби безоплатно або з невеликою доплатою.

Керівник профільного департаменту підкреслила, що для медиків Вінницької області завжди був, є і залишається в пріоритеті пацієнт. І кожен з лікарів готовий надавати усю необхідну медичну допомогу пацієнтам, незалежно від того, чи це мешканці Вінниччини, чи внутрішньо переміщені особи.

“Закликаю усіх не нехтувати своїм здоров’ям і не відкладати турботу про себе до Перемоги. За необхідності звертайтеся до будь-якого медичного закладу області. У нас функціонує 138 закладів охорони здоров’я: 59 закладів первинної медичної допомоги, 45 закладів вторинної медичної допомоги та 34 заклади обласного підпорядкування. До надання медичної допомоги залучено майже 5 тисяч лікарів та 11 тисяч медичних сестер. Усі на робочих місцях”, – зазначила Ольга Задорожна.

Попередня публікаціяВітаємо з Днем української Державності та з Днем Хрещення Русі-України! Відео
Наступна публікаціяМіську раду Бершаді зобов’язали затвердити історико-архітектурний опорний план міста

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я