Понад два тижні тому вінницький Veteran Hub поновив роботу після закриття через повномасштабне вторгнення росії в Україну та відкрився для повного й вільного відвідування. У просторі чекають на ветеранів, військовослужбовців, колишніх полонених та їхні родини, на сім’ї тих, хто загинув або зник безвісти. Також сюди можуть завітати працівники силових структур та їхні рідні. Окрім того, тепер авдиторія отримувачів послуг у просторі розширилась — тут надають допомогу тимчасово переміщеним особам з-поміж родин захисників.

Про це повідомляє ресурс Армія. Інформ.

Основними послугами, якими можуть скористатися відвідувачі, залишаються юридична допомога, пошук роботи та консультації психолога.

Також у Veteran Hub можна скористатись принтером та інтернетом, порелаксувати в зоні відпочинку та на галявинці, де можна почитати книжку, випити кави з друзями чи просто побути наодинці. Простір — інклюзивний та організований так, аби кожен гість почувався затишно й комфортно. Варто додати, що всі послуги для клієнтів безоплатні.

«З кожним днем відвідувачів дедалі більше, — прокоментувала кореспондентці АрміяInform Ольга Липко, координаторка лінії підтримки Veteran Hub. — Приходять як постійні клієнти, так і ті, хто спочатку звернувся на лінію підтримки, а нині має можливість отримати особисту консультацію віч-на-віч у просторі. Найбільше за два тижні звернулись із юридичними питаннями та по психологічну підтримку. Переміщені особи цікавляться ринком праці в регіоні. Окремо хочу наголосити, що ми переглянули свої безпекові протоколи. Наразі маємо укриття, оснащене інтернетом, там є теплі речі, питна вода, тож у разі тривоги всі спускаємось туди».

Щодо юридичних консультацій, то переважна більшість звернень нині стосується переведення з однієї військової частини до іншої, а також визначення поважних підстав для розірвання контракту.

«Ми стикаємось із випадками, коли багато захисників рвуться воювати й хочуть перевестись у частини, які беруть безпосередню участь у бойових діях, — розповіла Тетяна Вакула, юристка Veteran Hub. — Інший масив звернень — розірвання контракту з поважних причин, до яких належать поранення чи захворювання, через які військовий не може проходити подальшу службу, або набуття статусу інвалідності члена його родини та необхідність догляду за ним. Актуальним залишається питання оформлення згоди батька/матері – військовослужбовця на вивезення дитини за кордон. Зауважу, що правила щодо цього періодично змінюються».

Нагадаємо, що у Veteran Hub працює лінія підтримки. За номером 067 348 28 68 психологи, юристи та консультанти вислухають і підтримають дружин, дівчат і партнерів, батьків, сестер, дітей та друзів будь-кого, хто захищає Україну, а також рідних загиблих і військовополонених.

Також, 5 липня відновлює роботу Мобільний офіс Ветеран Хаб Вінниця. Його команда, а це юристка, психологиня та кейс-менеджер для консультації з працевлаштування, виїжджатиме до ветеранів та їхніх близьких по всій Вінницькій області з вівторка по суботу. Викликати Мобофіс можна за телефоном: 067 348 28 68.

А у Вінниці на ветеранів, ветеранок та їхніх близьких чекають на вул. Восьмого березня, 29, із понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00.

Попередня публікаціяНадзвичайники врятували вінничанина, який намагався переплисти Дністер
Наступна публікаціяУ Вінниці запрошують на безкоштовні тренування в міській дитячо-юнацькій спортивній школі №5