Вчора, 29 червня, у Вінниці відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Під час зустрічі обговорили актуальні питання розвитку системи охорони здоров’я регіону, подальші кроки розвитку галузі та її роботу в умовах війни.

У рамках візиту представники Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування ознайомилися з роботою лікувальних закладів Вінниччини.

Участь у робочому засіданні Комітету взяли очільники міста та області, керівники медичних закладів Вінниччини, профільних департаментів та представники галузі охорони здоров’я.

 «Перший виклик був – внутрішньо переміщені особи, яких майже 40 тисяч у Вінницькій громаді. Вони підіймали питання щодо отримання первинної й вторинної медичної допомоги. Зазначу, що з початку війни за амбулаторною допомогою до «первинки» Вінниці звернулось 3764 внутрішньо переміщених особи, в тому числі 954 дитини. Декларації з сімейними лікарями уклали 1866 людей, з них – 472 дитини. Наше завдання було максимально ефективно прийняти цих людей, враховуючи їхній морально-психологічний стан. Тому я переконаний в тому, що саме завдяки злагодженій роботі всіх рівнів охорони здоров’я у Вінницькій області, були створені максимально сприятливі умови для цих людей», – наголошує міський голова Сергій Моргунов.

Очільник громади додав, що з перших днів війни з міського бюджету на підтримку медичних закладів Вінниці направили 21 млн 500 тис. грн – на придбання медикаментів, пального, а також спеціальних металоконструкцій, які використовують при пошкодженні кінцівок. Крім того, завдяки ефективні роботі і співпраці з НЦЗУ, комунальні заклади змогли закумулювати на власні потреби 7 млн 251 тис. грн.

Лікарні Вінниці мають запаси медикаментів, перев’язувального та витратних матеріалів, дезінфекційних засобів та антисептиків. Медзаклади дооснащенні потрібними меблями та інструментарієм.

Крім того, медичний персонал закладів охорони здоров’я Вінниці поглиблює свої знання та підвищує кваліфікацію. Так, за період війни для лікарів міста провели семінари з питань сучасного ведення пацієнтів з бойовою травмою, ведення ран за участі фахівців Великої Британії, Бельгії, Київської військово-медичної академії тощо.

Також працівники міських медичних закладів продовжують ефективно співпрацювати з фахівцями Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону.

Попередня публікаціяУ Вінниці створили інтернет платформу хендмейд виробів
Наступна публікаціяНа Вінниччині провели в останню путь підполковника з Калинівки