Навчання проходить на Вінниччині вперше. Також тут передбачені майстер-класи з гончарства, сучасного танцю. У школі працюватиме психолог, який надаватиме кваліфіковану допомогу.

Молодіжну літню школу організували: Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії», вінницька міська та обласна влада.

На відкритті побувала заступниця міського голови Галина Якубович. «Протягом чотирьох днів юнаки та дівчата, разом з експертами, обговорюватимуть питання міграції, протидії торгівлі людьми. Також – культурне розмаїття, громадську відповідальність. Працюватимуть над своїми лідерськими та комунікативними навичками, – каже Галина Якубович. – Я поспілкувалась з молодими людьми і була приємно вражена їхньою ініціативністю та прогресивністю. Юнаки та дівчата мають чимало корисних ідей та задумів. Тому дуже добре, що після завершення Молодіжної літньої школи її випускники, за підтримки громадських організацій, матимуть можливість реалізувати свої проєкти, які стосуються підвищення обізнаності молоді із соціально важливих питань».

Спеціалістка програми допомоги та захисту мігрантів представництва Міжнародної організації з міграції та організаторка школи «Разом до успіху» Анна Чернявська зазначила, що учасники літньої молодіжної школи – це молодь, яка активно проявляє ініціативу, швидко вчиться та надалі реалізовує свої проекти, плани та мрії.

«Учасники дуже різні: є студенти, молоді спеціалісти, волонтери, спортсмени. Досвід в учасників досить різноманітний вони можуть повчитися один в одного, в цьому середовищі знайти для себе нові партнерські стосунки на подальшу реалізацію різних своїх ініціатив», – розповіла Анна Чернявська.

Серед організаторів навчання – місцева громадська правозахисна організація «Джерело надії», яка надалі зможе підтримувати зв’язок з молодими вінничанами які були на цій школі і хочуть далі продовжувати свою волонтерську та активну громадську діяльність.

«Ми вже декілька років поспіль брали активну участь у організації такої школи на Київщині і розуміємо наскільки це важливо. Вже понад 16 років наша організація працює у напрямку протидії торгівлі людьми, протидії нелегальній міграції», – зазначає керівниця Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» Алла Студілко.

«Теми, які підійматимуть під час навчання, допоможуть молодому поколінню у подальшій реалізації своїх проектів та комунікативних зв’язках. А знайомства закладуть фундамент для подальшої співпраці», – каже перша заступниця голови Вінницької ОДА Наталя Заболотна.

Серед міжнародних представників на відкритті школи була присутня старша координаторка МОМ із питань захисту Чисі Мюллер. Вона наголосила, щоб усі учасники взяли якомога більше від чотириденного навчання.

«Найбільша цінність людини це її життя, здоров’я та гідність, тому бережіть себе. Ми будемо вчити вас, як безпечно подорожувати, які є ризики нелегальної міграції і взагалі, щоб молодь усвідомлювала, що таке міграція, виїзд закордон. Знаю, що ця школа є дуже потужним тренінговим освітнім інтенсивом», – говорить Чисі Мюллер.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудеться Чемпіонат України з веслування на байдарках і каное
Наступна публікаціяВінничан запрошують на плетіння маскувальних сіток