Виставка, мурал та створення нового простору: у Вінниці відбудеться низка заходів до 300- річчя Григорія Сковороди. Відео

Дням у Вінниці відбулись обговорення створення муралу присвяченого 300-річчю Григорія Сковороди.

За результатами, вже під час обговорення виникла ідея влаштувати виставку присвячену українському просвітнику та філософу, а з поміж представлених робіт, за участі вінничан відібрати зображення, яке втілять у муралі. Але тим не обмежились, та вирішили розробити довгострокову стратегію і створити тематичний творчий простір просякнутий філософією Григорія Сковороди. Це може бути сквер, чи алея чи ще якась міська локація.

«Ідея виникла, як бажання якось відзначити 300-річчя Григорія Сковороди. Цікаво, що вже сьогодні ця ідея розрослась багатьма іншими ідеями», – каже волонтер ГО «Новий Акрополь» Юлія Каменщикова.

За словами керівника ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександра Никитюка, у Вінниці на жаль немає жодного місця пов’язаного з творчістю Григорія Сковороди. А тим часом окупанти знищили музей Сковороди і наразі відбувається наступ на українську культуру.

«В ці часи буремні, ми маємо відзначити 300- річчя Сковороди якимось чином. Спочатку думали, створити мурал, але під час обговорення було напрацьовано багато ідей і навіть стратегій. Стратегій короткострокових та довгострокових», – розповідає Олександр Никитюк.

В обговоренні взяли участь волонтери ГО «Новий Акрополь», керівник ГО «Лабораторія актуальної творчості», представники художнього музею та міськради.

Попередня публікаціяУ Вінниці відновили роботу 24 з 27 переміщених підприємств
Наступна публікаціяУ Вінниці відбудеться благодійний фортепіанний концерт на підтримку ЗСУ

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я