Українці проголосували за вільне володіння зброєю, що про це думають вінничани? Відеопитування

Днями, 1 червня, у «Дії» завершилося опитування, щодо ставлення українців до вільного володіння зброєю. В опитуванні проголосували 1 мільйон 726 тисяч 452 громадян.

Журналісти Vinnytsia Press Point також опитали вінничан, чи потрібно дозволити вільне володіння вогнепальною зброєю в Україні. Опитування не репрезентативне і не має соціологічної цінності. Але, більшість чоловіків, з якими ми спілкувались на камеру та поза нею, були однозначно за такий крок, а от жінки в більшості проти.

«Я не зможу вистрілити в людину», – сказала нам одна пані.

Питали також чи змінилась думка тих хто за, вільне володіння зброєю, через війну. Жоден не сказав що так, до того, зазначали що завжди так думали.

«Ми вже давно готові мати можливість захистити себе і свої родини», – зауважив один з опитуваних.

Втім, ще лишаються питання правових наслідків, якщо рішення, про вільне володіння зброєю, буде прийняте. Уявімо, що ви маєте зброю для самозахисту і скористались нею, що буде далі? Адже довести що не був перевищений необхідний самозахист дуже важко. Тут уже справа за законотворцями та юристами.

 Результати голосування в «Дії»:

59% — вважають, що всі громадяни, які відповідають вимогам закону, можуть мати пістолет та вільно носити його з собою в громадських місцях;

22% — зазначають, що пістолети категорично не повинні бути в обігу серед цивільного населення;

19% — відзначили, що пістолети можуть мати всі громадяни, які відповідають закону, та використовувати їх тільки в тирах чи на стрільбищах. У такому разі носити зброю з собою заборонено.

Що з проектом Закону «Про право на цивільну вогнепальну зброю» №5708

Коментар з колонки адвокатки Оксани Данкевич на інформаційному ресурсі zaxid.net

23 лютого 2022 року Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону «Про право на цивільну вогнепальну зброю» №5708 тільки в першому читанні. До документа можуть бути внесені такі зміни, що він стане невпізнаваним, або проєкт може не пройти наступного читання і канути в небуття в коридорах ВРУ. Та є моменти, на які б хотілось звернути увагу вже.

Що з дозволами на зброю до прийняття нового закону

Сьогодні можна без жодних дозволів володіти пневматичною зброєю калібром до 4,5 міліметрів і швидкістю польоту кулі до 100 метрів в секунду. Щоправда, для самозахисту вона не надто підійде. Для носіння пневматики більшого калібру, травматичної зброї – тої, що стріляє гумовими кулями, – мисливської гладкоствольної та мисливської нарізної зброї потрібен дозвіл МВС.

Отримати дозвіл можуть не всі: працівники суду, правоохоронних органів та їх близькі родичі, особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві, народні депутати України, члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовці, крім строковиків, державні службовці і журналісти. Перелік не великий.

Короткоствольну вогнепальну зброю (ту, що власне є бойовою) мають право носити і використовувати тільки військові, працівники поліції, прокуратури, СБУ та озброєна охорона. Виняток – нагородна зброя, яку МВС може вручати будь-кому.

В Україні немає єдиного нормативного акту, що визначав би хто має право на зброю та порядок її отримання. Є декілька застарілих інструкцій МВС 1998-2000 років та постанова Кабінету Міністрів, які не зовсім узгоджені між собою та не дають цілісного бачення ситуації.

 

Попередня публікаціяУ Вінницькому краєзнавчому музеї відбувся майстер-клас з витинанки. Відео
Наступна публікаціяНа Вінниччині нетверезий хуліган напав з ножем на знайомого

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я