У Вінниці за матеріалами СБУ повідомили, про підозру ще одному пропагандисту, який закликав до війни, поширював комуністичну символіку і визнавав правомірною збройну агресію росії проти України.

За даними слідства, вінничанин на власній сторінці у забороненій соціальній мережі розміщував та поширював антиукраїнські матеріали.

У дописах підозрюваний публічно зневажав тих, хто стає на захист України у лавах ЗСУ, висловлював співчуття великим втратам у живій силі країни-агресора, закликав росіян з великою інтенсивністю чинити фізичне насилля над українцями. Відкрито закликав до ведення агресивної війни Російської Федерації проти України та був прихильником відродження комуністичного тоталітарного режиму.

Фігурант навіть намагався приховати свою особу від інших користувачів соціальної мережі, змінив свій нікнейм у соцмережі і вже під вигаданим ім’ям продовжив активно і далі висловлювати свою антиукраїнську позицію.

Ініційована СБУ судово-лінгвістична експертиза підтвердила протиправний характер дій фігуранта.

Слідчі спецслужби повідомили зловмиснику про підозру відразу за трьома статтями Кримінального кодексу України, а саме за ст. 436 (публічні заклики до агресивної війни), ч. 1 ст. 436-1 (поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму), ч.1 ст.436-2 (поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування та визнання правомірною збройної агресії Російської Федерації проти України).

Викриття та документування злочинної діяльності здійснювали співробітники Управління СБ України у Вінницькій області за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Попередня публікаціяУ Вінниці для дітей переселенців провели екскурсію у Подільському зоопарку. Фото
Наступна публікаціяВінничани відправили повну машину краму для військових