В останньому номері українського Forbes вийшла публікація на тему, як великий бізнес підтримує українців та ЗСУ після початку війни.

Зокрема редакція видання оприлюднила перелік вітчизняних бізнесменів, які надали найбільшу допомогу ЗСУ та особам, що потерпіли від війни в Україні.

В трійці топ-підприємців, які пожертвували найбільше власних коштів на благодійні цілі під час війни відомий український бізнесмен і меценат Юрій Косюк – Голова правління агроіндустріального холдингу МХП, який перерахував на різноманітні гуманітарні проєкти 12 млн. доларів особистих коштів.

Юрій Косюк фото з соцмережі Facebook
Загалом компанія МХП, основним акціонером якої є Косюк, передала українцям та ЗСУ продуктів харчування власного виробництва (м’ясо курки, дитяче харчування, інше) на $20 млн. У тому числі 10 600 тонн благодійної продукції: військовим, жителям міст, де йдуть бойові дії, лікарням тощо. Для розуміння масштабів це приблизно 180 вагонів курятини, – йдеться в матеріалі Forbes.
Інформація з офіційного сайту МХП

У цьому контексті слід відзначити те, що МХП є одним з найбільших інвесторів в економіку Вінницької області. А тому вже не вперше бере на себе соціальні зобов’язання.

Так, під час всього періоду пандемії коронавірусу, саме допомога МХП дала можливість ефективно протидіяти захворюванню в межах Вінницької області.

“Могло бути гірше, якби не МХП. Це правда. Я не перебільшую – знаю, наскільки допомогли. На боротьбу з пандемією коронавірусу агрохолдинг МХП та Благодійний фонд “МХП – Громаді” виділили 84 млн грн. З них 55 млн грн було направлено в загальнонаціональний державний фонд, розподілом коштів якого займаються фахівці МОЗ. Ще 15 мільйонів направлено на потреби медзакладів у Вінницькій області”, — відзначив внесок агрохолдингу голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

Можна відзначити й те, що у минулому році Благодійний фонд «МХП – Громаді» долучився до реалізації 19 проєктів у 16 ОТГ Вінниччини, які перемогли у конкурсі «Комфортні громади». Загальний кошторис цих проєктів – майже 15 млн грн, співфінансування фонду становить 1,18 млн грн.

За умовами конкурсу, Вінницька обласна рада надавала співфінансування лише у тому випадку, коли власний внесок учасника становив не менше 50% від загального бюджету проєкту. В процесі пошуку додаткових коштів майже всі громади області звернулися до МХП, адже Благодійний фонд у 2020 році реалізував 500 проєктів, близько третини з яких припали саме на Вінниччину.

Резюмуючи, можна сказати, що факт витрат особистих коштів Юрія Косюка на справу наближення перемоги України вкотре підтверджує те, що в українському суспільстві бізнес переходить до моделі соціально-відповідальної співпраці з суспільством. І приємно, що діяльність МХП на Вінниччині демонструє позитивний приклад такої моделі.


Головна ілюстрація: журнал Forbes

Попередня публікаціяУ Вінниці на Меморіал Слави біля Вежі встановлюють знищену російську техніку. Фото та відео
Наступна публікаціяЗ Вінниці правоохоронці видворили раніше судимого іноземця за межі України