До Вінниці прибула перша партія продовольства від швейцарської гуманітарної місії. Передали понад 100 тонн харчових продуктів. Приймати вантаж особисто приїхав керівник групи швейцарських гуманітарних експертів Беат Хергер та Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Два тижні тому очільник Вінниці Сергій Моргунов зустрівся у місті з Послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом та керівником групи швейцарських гуманітарних експертів Беатом Хергером. Вони обговорили можливість розгортання у Вінниці гуманітарної місії.

Наразі вже запустили процес реалізації цих планів. Швейцарія передала Вінниці першу партію продовольства у рамках гуманітарної місії. Зокрема, олію, борошно, кукурудзяну крупу, консерви та цукор – загалом понад 100 тонн продуктів харчування. Це найбільша гуманітарна місія від іноземних друзів.

Очільник міста наголосив, що весь товар, який доставили до Вінниці, придбано в українських виробників. Це надзвичайно вагома підтримка і для економіки, і для забезпечення продовольчої безпеки у місті.

«Важливо, що продукти харчування закуповувались Урядом Швейцарської Конфедерації саме в Україні. Це була їхня принципова позиція – придбати товар в українських виробників. Чотири з шести найменувань наші партнери замовили у Вінниці та області. Це серйозна підтримка нашої економіки. Зазначу, що ця допомога – комплексна, коли не просто привезли продукти харчування, а ще й допомогли фінансово, щоб наші підприємства безперебійно працювали. Ми щиро вдячні нашим партнерам за допомогу. Ми зможемо поповнити стратегічні запаси міста, щоб допомагати переселенцям у Вінниці та області. Також продовжимо передавати гуманітарні вантажі для людей, яким доводиться жити під обстрілами», – наголосив міський голова Сергій Моргунов.

Керівник групи швейцарських гуманітарних експертів Беат Хергер під час зустрічі розповів, що планують передати Вінниці близько 1300 тонн провізії на півтора мільйона швейцарських франків.

«Швейцарія є багаторічним партнером Вінниці і ми підтримували низку проєктів у місті. Тому в часи цієї жахливої війни та кризи ми не могли залишити наших партнерів в біді. Тож одразу відреагували на потреби Вінниці. Менше ніж за два тижні організували великі постачання гуманітарного вантажу. Загальний бюджет, який ми закладали на харчові продукти для міста Вінниці – це півтора мільйона швейцарських франків. За ці кошти придбали близько 1300 тонн харчових продуктів. Наша гуманітарна допомога буде продовжуватись і надалі в інших напрямах. Хотіли б співпрацювати за напрямком охорони здоров’я, водопостачання та водовідведення тощо. Поки що конкретних безпосередніх планів у нас немає. Ми вивчаємо ситуацію та потреби. І я переконаний, що і ця допомога також надійде. І не тільки для Вінниці, а й для інших міст та регіонів України. В будь-якому разі Швейцарія буде поруч з Україною», – сказав керівник групи швейцарських гуманітарних експертів Беат Хергер.

Передача гуманітарного вантажу супроводжувалась підписанням відповідного Договору. Вінницька міська рада та Швейцарська агенція з розвитку та співробітництва підписали документ про передачу гуманітарної допомоги.

Попередня публікаціяНа Вінниччині проводять ремонт доріг
Наступна публікаціяНа Вінниччині поліція посилює фільтраційні перевірки іноземних громадян

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я