Home Новини Дітям, які прибули до Вінниці без батьків допомагає міська служба у справах дітей

Дітям, які прибули до Вінниці без батьків допомагає міська служба у справах дітей

0
Дітям, які прибули до Вінниці без батьків допомагає міська служба у справах дітей

Служба у справах дітей постійно працює з сім’ями, які приїхали до Вінниці з зони бойових дій. Вони роблять це для того, щоб опікуватись дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які виховуються під опікою, піклуванням, у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу та дітей, які прибули без супроводу батьків.

З початку оголошення воєнного стану в Україні на території Вінниці виявлено 6 дітей біженців, які залишились без батьківського піклування. Хлопчики та дівчатка забезпечені необхідними речами, медичною допомогою, влаштовані в безпечні місця проживання, у тому числі в сім’ї родичів чи знайомих. Одна дитина з-поміж тих, хто залишився без батьківського піклування, в районі запеклих бойових дій втратила матір.

Начальниця служби у справах дітей Вінницької міської ради Людмила Шафранська розповіла про те, що багато сімей з числа внутрішньо переміщених осіб потребують правової та іншої допомоги, яка стосується захисту їх прав та прав малолітніх та неповнолітніх дітей, а також їх життя та безпеки. Так, службою у справах дітей Вінницької міської ради з початку оголошення воєнного стану в Україні з даних питань надано понад 500 консультацій.

Довідка

Відповідно до вимог чинного законодавства України у період воєнного стану для виїзду дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, за межі України необхідне погодження органу опіки та піклування.

Для виїзду за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування.

Службою у справах дітей готуються відповідні документи.

Служба у справах дітей Вінницької міської ради просить усіх мешканців Вінницької міської територіальної громади повідомляти про дітей, які залишилися без батьківського піклування, у тому числі:

дітей, батьки яких загинули, але свідоцтва про смерть відсутні; дітей, батьки яких та близькі родичі не виходять на зв’язок тощо. Контактні телефони служби у справах дітей Вінницької міської ради: (0432) 65-10-74; (0432) 65-10-73; (0432) 50-90-61.

Графік роботи пн-пт з 10:00 до 18:15 (перерва з 14:00 до 14:15).