Незрячим людям не дуже просто знайти себе у житті, реалізуватися. Але активні жінки із Вінницької обласної організації Українського товариства сліпих не нудьгують. Вони згуртувалися і створюють різноманітні вироби в стилі hand-made, тобто зроблені власноруч.

Про це розповіли в пресслужбі Вінницької обласної організації УТОС.

Причому це може не лише цікавим хобі, але й способом заробітку. Приміром, Оксана Войтко заснувала власну торгову марку, під егідою якою продаються в’язані речі, створені незрячими вінничанками.

«В’язання є цікавим заняттям, справою самореалізації для незрячих людей. Наш проєкт може бути розвинений до великих обсягів виробництва. Але для цього потрібні інвестиції. Поки що продажі в’язаної продукції – невеликі. Водночас люди, які замовляють щось у незрячих, роблять це не із жалю, а тому, що ця річ є потрібною для них», – коментує Оксана Войтко.

Наталя Тарасюк – людина із залишками зору. Вона працює в тютюновій компанії, а у вільний час займається в’язанням.

«Ми продаємо виготовлені власноруч в’язані речі через Інтернет, у ретромузеї «Автомотовелофоторадіо» тощо. Переважно в’яжемо гачком екосумки. Це не авоськи на кшталт радянських, а сучасні вироби. Створюємо їх із натурального бавовняного матеріалу, який служить довго. Одну сумку в’яжемо від кількох днів до тижня. Це залежить від моделі і візерунку. Також в асортименті є різноманітні шалі», – розповіла Наталя Тарасюк.

А тотально незряча Тетяна Бурова в’яже светри, кофти, шарфи та інші речі на замовлення. Використовує акрил з шерстю або бавовну.

«В’яжу вдома із 2009 року. Це моє хобі. Якщо замовляють речі різних кольорів або з візерунком, то мені допомагає мама», – розповідає Тетяна Бурова.

Попередня публікаціяВінничан запрошують на контракт в територіальну оборону
Наступна публікаціяВінничан запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Країна сама себе не зробить»