У цьому році у Вінниці реставруватимуть елементи унікальної садиби на вулиці Пушкіна,38 – Особняк капітана Четкова. Він є пам’яткою архітектури місцевого значення. Тут планують відновити оригінальну огорожу з кованими і бетонними елементами, яка розміщена вздовж фасаду. Її частина ще й виконує роль підпірної стінки. Також відновлять покрівлю на башті, після ремонту вона матиме автентичний вигляд. На ці роботи виділено 2 мільйони 400 тисяч гривень з бюджету громади.

Вінниця має давню історію та чимало пам’яток архітектури та містобудування. Для того, щоб їх зберегти, місто реалізує Програму реставрації об’єктів культурної спадщини на територіях населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської територіальної громади. Так, у 2022 році мають приступити до реставрації фасаду та даху будинку Длуголенського. Це пам’ятка архітектури початку XX століття.

На минулому тижні виконком міської ради підтримав рішення про виділення коштів на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк капітана Четкова», що на вулиці Пушкіна, 38 (охоронний номер 24-М). Особняк капітана Четкова, зведений понад сто років тому у стилі віденської сецесії, є окрасою центру Вінниці. Він побудований за проєктом київського архітектора Василя Листовничого. На той час вартість будівництва особняка зробила його найдорожчим житловим будинком Вінниці.

«Вздовж фасадної частини будинку на вулиці Пушкіна, 38 є оригінальна огорожа з кованими і бетонними елементами. Вона зведена на кілька років пізніше від самого будинку. Проєктував огорожу та дім архітектор Василь Листовничий. Протяжність огорожі – близько 40 метрів, вона унікальна тим, що одночасно виконує роль і підпірної стінки, та має ряд символічних охоронних знаків – тотемів. Наразі її конструктивний стан аварійний. Якщо будівля кілька разів ремонтувалась, то огорожу майже ніколи не реставрували. Роботи розпочнуться орієнтовно у квітні, в залежності від погодних умов», – розповів перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування міської ради Євгеній Совінський.

Також виконають роботи з ремонту покрівлі.

«В особняку покрівлю на 90 % замінено під час попередніх відновлювальних робіт. А на башті покрівлю замінювали ще в радянські часи, тоді під час робіт автентичний вигляд не відновлювали. Тобто той дах, який можна бачити зараз – це не оригінальна покрівля часів Четкова, та ще й з неякісного металу. А ми зараз плануємо відтворити оригінальний автентичний вигляд металевого даху», – зазначив Євгеній Совінський.

Попередня публікаціяУ Вінниці працює мобільна бригада психологічної допомоги жертвам домашніх кривдників
Наступна публікаціяУ Вінниці на залізничному вокзалі замінили годинник. Відео