У Вінниці планують провести реконструкцію дороги та тротуару на вулиці Пирогова. Йдеться про ділянку від вулиці Скалецького до вулиці Малиновського. Роботи тут проводитимуть комплексно: перекладуть трамвайні колії за технологією «оксамитового шляху», оновлять дорогу, тротуари, встановлять павільйони для зупинок громадського транспорту, влаштують велодоріжки.

Вулиця Пирогова – одна з важливих магістральних доріг міста. Запланована реконструкція є логічним продовженням інфраструктурних проєктів у попередніх роках. Оновлені вулиці об’єднують в єдину мережу сучасних доріг.

Щодо реконструкції вулиці Пирогова, то наразі фахівці працюють над розробкою проєктної документації, щоб приступити до комплексних робіт цього року. Ремонтуватимуть ділянку вулиці протяжністю 700 м.

У зв’язку зі збільшенням кількості автомобілів, у Вінниці є критичні місця, де утворюються затори. Фактично на цьому відрізку дороги планують дві смуги в кожному напрямку для громадського транспорту, облаштують велодоріжки, покращать дорожнє покриття, а трамвайні колії відремонтують за технологією «оксамитового шляху». Повністю замінять тротуарне покриття, озеленять територію.

Першочергове завдання – реорганізувати дорожній рух для того, щоб прибрати затори. Найбільш проблемною ділянкою є перехрестя вул. Пирогова – вул. Блока – вул. Марії Литвиненко-Вольгемут.

«Для мінімізації заторів фахівці зробили комп’ютерне моделювання і відпрацювали циклограму для комплексного світлофорного об’єкта, яке поєднає перехрестя Пирогова-Келецька і перехрестя Пирогова-Блока. Також передбачені додаткові смуги руху. Це суттєво збільшить пропускну здатність руху по окремих напрямках. Найближчим часом розпочнемо тестування, яке стане корисним для подальшого опрацювання проєкту», – зазначив керівник КП «Агенція просторового розвитку» Максим Кравчук.

Крім того, в рамках реконструкції оновлять пішохідну частину за сучасними стандартами, тротуари встелять великоформатною плиткою та зроблять доступними для людей з інвалідністю. На оновленому відрізку дороги з’являться нові регульовані пішохідні переходи, підземний перехід від ринку «Урожай» залишиться.

Директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк зазначає, що під час комплексної реконструкції для громадського транспорту виділять окремі смуги.

«Кожна крайня права смуга буде відведена для громадського транспорту. Це систематизує його рух і вивільнить смуги руху для іншого транспорту. Передбачається і систематизація зупинок громадського транспорту, створення посадкового хабу в районі медичного університету. Це буде зручний пересадковий вузол, де буде ряд маршрутів різного громадського транспорту», – розповідає директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Також в рамках реконструкції відремонтують інженерні мережі. Після підготовки необхідної інфраструктури, візьмуться за озеленення. На вулиці висадять 100 дерев.

Розпочати оновлення вулиці Пирогова планують навесні. Вона отримає комплексне перетворення простору, яке враховує інтереси усіх учасників руху, а це – пішоходи, велосипедисти, громадський та приватний транспорт.

Попередня публікаціяУ Вінниці відбудуться заходи до Дня Героїв Небесної Сотні
Наступна публікаціяНа Вінниччині 659 нових випадків захворювання на COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я