Вчора, 10 лютого,  керівники міста та області з заступником міністра охорони здоров’я України Богданом Боруховським та Координатором Проєкту (ГКПП) Міністерства охорони здоров’я України Євгенією Матюшко оглянули будмайданчик кардіоцентру.

Про це розповіли у Вінницькій Облдержадміністрації.

На об’єкт  також прибули представники підрядника та  фахівці компанії «Ептіса Сервісіос Де Індженеріа, С.Л.» (Іспанія) в Україні, яка здійснює технічний нагляд. На місці з’ясовували, в чому причина, що на об’єкті недостатня кількість працівників та є затримки з постачанням будівельних матеріалів і обладнання.

Вже вісім років тягнеться історія появи у Вінниці кардіоцентру.  Почалось все у 2013 році. Тоді Світовий банк вперше виступив із ініціативою інвестувати в охорону здоров’я України. Мова йшла про 214 млн доларів.  Вінниччина стала одним із восьми регіонів, де мав з’явитися проєкт за гроші Світового банку.

Спочатку мали виділити 40 мільйонів доларів, але згодом суму зменшили на 8 мільйонів. Плюс співфінансування з місцевого бюджету – 10%.  32, 854 400 млн доларів – стільки на Вінниччину мав виділити Світовий банк.

Два роки відшліфовували проєкт, долучали міжнародних експертів з Іспанії, Словаччини.  Пророблена масштабна робота із медиками, адже новий кардіоцентр має стати інструментом для зменшення смертності вінничан від серцевих хвороб.

У 2015 році проєкт підписали. 31 березня 2021 року – була нова чергова дата завершення підрядником ТОВ «КСМ-груп» будівельно-монтажних робіт.

На жаль, будівля майбутнього сучасного медичного центру досі незавершена.

Восени  минулого року Голова ОДА оглядав  будівництво разом із заступником керівника Офісу Президента Кирилом Тимошенком та Міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком.

Згідно з вимогами Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України, готовність об’єкту будівництва оцінюється за вибіркою підрядником коштів за виконані роботи. Станом на 8 лютого касові видатки – 60,6% до суми договору на будівництво.

На стадії виконання – 6 видів робіт. Зокрема, влаштування внутрішніх інженерних мереж опалення, водопостачання, каналізації, вентиляції і кондиціювання, лікувального газопостачання, слабкострумові та електротехнічні роботи в приміщеннях лікувально-діагностичного центру. Досі монтують двері… За окремими видами робіт відставання виконання складає від 12% (електромонтажні роботи) до 89% (технологічне телебачення та телемедицина). За відсутності устаткування і матеріалів затримується монтаж обладнання кисневої станції, електронної черги мережі інформаційного забезпечення, обладнання мережі ДВС.

До слова, у  2021 році за кошти Вінницької міської територіальної громади закуплено обладнання на 37,0 млн грн., а за кошти Світового банку наразі проходять дві міжнародні закупівлі. Процес на стадії оцінки пропозиції учасників.

Наразі чиновники вирішили, мобілізувати додаткові ресурси для подолання затримок у виконанні робіт та організувати роботу в дві зміни.

В Україні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності населення. За цим показником ми  залишаємось одним зі світових лідерів.

Тож задля спільної роботи на кінцевий результат, учасники зустрічі прямо з будівельного майданчика кардіоцентру провели оперативну нараду, до якої долучились  в режимі онлайн  фахівці Світового банку, зокрема, Олена Дорошенко – старший економіст у сфері охорони здоров’я Представництва Світового банку в Україні, Дмитро Донець – спеціаліст із закупівель Представництва Світового банку в Україні,  Христина Пак – консультант Представництва Світового банку в  Україні та інші.

Заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський, який залишився в цілому задоволений побаченим, підкреслив:

«Ми будемо постійно працювати з обласною державною адміністрацією та міською радою. Також є зв’язок із компанією, яка проводить технічний нагляд. Зі мною приїхали радники Міністра, які є компетентними у будівельній галузі, тож ми спробуємо налагодити діалог. Очевидно, що важелі впливу є, а також деякі аспекти, у яких ми можемо піти назустріч генеральному підряднику. Один із найважливіших процесів на сьогодні – це закупівля медичного обладнання, оскільки є частина будівельних робіт, які не можуть бути завершені. Вони пов’язані зі встановленням важкого устаткування у відповідних приміщеннях».

Старший економіст у сфері охорони здоров’я Представництва Світового банку в Україні  Олена Дорошенко, підбиваючи підсумки наради, акцентувала на необхідності максимально пришвидшити терміни будівництва:

 «Лише за таких умов ми маємо шанс разом завершити цей об’єкт. Я розумію, наскільки значну увагу і великі зусилля ви докладаєте для реалізації цього проєкту, але прошу максимально зосередитися на вчасному виконанні поставлених завдань»,- підсумувала координаторка проєкту.

Попередня публікаціяУ Вінниці повідомили про вибухівку в банку
Наступна публікаціяЗ понеділка вінницькі школярі повертаються до звичайної форми навчання

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я