Цього року у Вінницькій міській територіальній громаді мережа інклюзивних класів збільшилася на сім. Наразі у школах міста функціонує 180 інклюзивних класів для 232 дітей з особливими освітніми потребами та один спеціальний клас – для шести учнів. Мережу інклюзивних класів закладів освіти Вінницької громади на II семестр 2021-2022 навчального року затвердили під час чергового засідання виконавчого комітету міської ради.

В інклюзивних класах діти з особливими освітніми потребами навчаються разом з іншими учнями. Це сприяє їхній соціалізації та розвитку у суспільстві.

«У закладах освіти Вінницької міської територіальної громади навчається 232 дитини з особливими освітніми потребами, у 2021 році їх було 228. Це свідчить, що все більше дітей з особливими освітніми потребами мають можливість відвідувати освітні заклади, спілкуватись з однолітками та брати участь у житті школи», – каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Оксана Яценко додає, що наразі у школах функціонує 180 інклюзивних класів. Тоді як у 2021 році їх було 173.

«В інклюзивні класи введені ставки асистента вчителя. Відповідно до потреб учня та індивідуальної програми розвитку надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги. Для проведення занять залучаються фахівці з-поміж працівників закладу або додаткові спеціалісти», – говорить директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Також діти з особливими освітніми потребами здобувають освіту та у спеціальних класах. Так, у комунальному закладі «Вінницький ліцей № 16» у 2013 році відкрили спеціальний клас для дітей зі зниженим зором, в якому навчається 6 учнів. Класна кімната облаштована необхідним обладнанням та приладдям із дотриманням санітарно-гігієнічних вимог. Учні спеціального класу навчаються за типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти II ступеня. До спеціального класу, на відміну від інклюзивного, посада асистента вчителя не вводиться.

Організація інклюзивного навчання відбувається і у дошкільних закладах освіти. Наразі у садочках Вінницької громади діє 60 інклюзивних груп, у яких виховують 113 дітей з особливим освітніми потребами.

Попередня публікаціяУ Вінниці триває зростання кількості хворих на COVID-19
Наступна публікаціяНа Вінниччині 1 356 нових випадків захворювання на COVID-19