У Вінниці, 1 лютого, стартував конкурс «Бюджет шкільних проєктів». Цього року конкурс проводиться вже вчетверте, у 2022 році на реалізацію проєктів, які отримають перемогу у конкурсі, з бюджету Вінницької міської територіальної громади виділять 2,5 млн грн.

За умовами конкурсу школярі 5 – 11 класів можуть подавати проєкти різної тематики: інфраструктурні, культурно-мистецькі, оздоровчо-спортивні, науково-просвітницькі та соціальні.

«Цього року з’явиться більше можливостей для реалізації проєктів, представлених учнями шкіл Вінницької міської територіальної громади, які розташовані у сільській місцевості. Для них визначається окрема квота, що складає не менше одного проєкту із загального переліку проєктів-переможців. Загалом, важливим у конкурсі є створення таких умов, щоб діти та молодь були почутими, а їх думка – врахована», – каже директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Оксана Яценко додає, що за умовами конкурсу, учні мають розробити проєкти відповідно до обраної тематики та подати їх на розгляд шкільній координаційній раді до 18 лютого. Після розгляду проєкту, учасники конкурсу у період з 21 лютого по 10 березня організовують інформаційну кампанію в учнівській громаді, в рамках якої роз’яснюють мету, актуальність та зміст ідеї проєкту. Після цього, з 14 по 18 березня, проходитиме шкільний етап голосування. Цьогоріч він знову відбуватиметься на онлайн-платформі E-DEM, до якої матимуть змогу долучитися всі заклади освіти.

Для оцінки учнівських проєктів сформують Координаційну раду, до складу якої традиційно увійдуть представники громадських організацій, структурних підрозділів міської ради та учні шкіл Вінницької громади. Нагадаємо, у 2019 році на реалізацію проєктів-переможців з міського бюджету виділили один мільйон гривень. Тоді школярі втілили два малих (до 50 тис. грн) та дев’ять великих проєктів (до 100 тис. грн). За ініціативи міського голови Сергія Моргунова, у 2020 році, вдвічі збільшили призовий фонд – до двох мільйонів гривень. Тож на реалізацію малих проєктів школярі змогли отримати до 100 тис. грн, а на втілення великих – до 300 тис. грн. Загалом у 2020 році втілили два малих та шість великих проєктів.

Минулого року фінансування зросло ще на півмільйона гривень, а участь у конкурсі змогли взяти учні закладів освіти приєднаних територій. Голосування за проєкти, які діти подавали на шкільний етап конкурсу, проходило дистанційно. Завдяки співпраці зі швейцарсько-українською програмою EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа, 16 шкіл Вінниці провели електронне голосування на онлайн-платформі E-DEM. За підсумками пілотного голосування, 8169 учнів скористались унікальним посиланням та можливістю визначити проєкти, які отримають право брати участь у міському етапі конкурсу.

Попередня публікаціяНа Вінниччині 60 тисяч доз вакцини CoronaVac розподілили по центрам вакцинації
Наступна публікаціяВінницькі рятувальники загасили пожежу в приватному будинку в Бохониках

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я