На Вінниччині слідчі повідомили про підозру керівнику державного підприємства, дії якого завдали мільйонних збитків екології регіону.

51-річний підозрюваний, ігноруючи встановлені  спеціальні правила,  організував утилізацію небезпечних відходів тваринного походження у непристосованому для цього місці. Злочинні дії  посадовця призвели до забруднення земельної ділянки площею 1,3 гектара.

28 січня слідчі Слідчого управління ГУНП у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури та оперативного супроводу  УСБУ у Вінницькій області повідомили керівнику підприємства про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля) Кримінального кодексу України.

Під час досудового розслідування слідчі встановили, що зловмисник протягом 2019-2021 років на земельній ділянці підприємства у Вінницькому районі організував систематичне розміщення небезпечних  відходів.

Такими діями підозрюваний створив небезпеку для довкілля та жителів навколишніх населених пунктів. Експерти встановили, що державі завдано збитків на суму понад 1, 2 млн гривень, а допустимий рівень небезпечних речовин у забрудненому ґрунті перевищив майже  8 разів.
Слідчі встановлюють усі обставини вчиненого правопорушення  та  причетних до нього осіб, повідомляють в поліції Вінниччини.

Попередня публікаціяВід завтра невакциновані вінничани, за новим переліком професій, будуть відсторонені від роботи
Наступна публікаціяНа Вінниччині 1 654 нових хворих на COVID-19

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я