Цього року у Вінниці планують почати реставрацію Будинку Длуголенцького, де розташована дитяча художня школа.

За історичними матеріалами мають відновити архітектурні деталі: навіси, ґанки, віконні та дверні блоки, ліпнину інтер’єрів. Також, впорядкують прилеглу територію з відновленням декоративної огорожі, пам’ятки архітектури початку XX ст.

Основа будинку була зведена ще наприкінці позаминулого століття. А у 1909 році добудували фасадну та дворову частини – з характерною асиметрією і неповторністю ліній. Одне з вікон нагадує корму корабля, а паркан був виконаний у вигляді набігаючої хвилі. Мабуть, через це будинок і «обріс» легендами на морську тематику, і навіть прижилась назва «особняк капітана Длуголенцького».

Та історики зазначають, що власник будинку Любомир Длуголенцький ніколи не був капітаном. Адвоката за фахом кілька разів обирали гласним (депутатом) міської думи, він очолював банківську філію. А впродовж 1918-1919 рр. представляв Нідерландське консульство у Вінниці. Саме у цій садибі і розміщувалась дипломатична установа. Після захоплення Вінниці більшовиками, тут у 1920–24 роках вже містився штаб корпусу Червоного козацтва. А художня школа «оселилась» у приміщенні з 1966 року.

Будинок Длуголенцького – яскравий приклад варіацій архітектурного стилю модерн. Оздоблення під «шубу», яке практикувалось за радянських часів, знівечило автентичний образ фасаду. Але під шубою залишилась оригінальна лицьова кладка з червоної цегли та тинькувальний декор з квітковими орнаментами. Важливо, що були проведені необхідні наукові дослідження з аналізом архівних даних, які зафіксували втрачені частини пам’ятки, передбачена технологія відновлення збережених елементів.

Цього року мають розпочати перший етап проєкту – реставрацію фасадів та даху. Наступним етапом будуть внутрішні роботи.

Попередня публікаціяНа Вінниччині 524 нові випадки захворювання на COVID-19
Наступна публікаціяНа Вінниччині підтвердили 14 випадків захворювання на новий штам COVID-19 — «Омікрон»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я