Авторську методику діагностики та лікування психоемоційних розладів під час пандемії, розробили фахівці Вінницького національного медичного університету.

Про це повідомляє радіо «Місто над Бугом»

Як розповідає, керівниця проєкту Наталія Гайструк, опитувальник є скринінговим методом виявлення тривожно-депресивних процесів, за допомогою нього можна визначити психоемоційний стан людини, яка перехворіла на COVID-19.

«Зрозуміло, що є зацікавленість і у Тбілісі, і у Парижі, але ми хочемо, щоб у Вінниці дізналися перші. Мета цього дослідження і взагалі цієї роботи – впроваджувати в медичну практику, для того, щоб до цих досліджень прислухалися ті науковці-медики, які стоять біля джерела покращення певних протоколів», – пояснила пані Наталія.

Першими у Вінниці, 700 опитувальників заповнили вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста та вінницькі спортсмени, які представляють нашу країну на міжнародних змаганнях під час пандемії. Результати цих досліджень також будуть презентовані на заході. Як зазначила лікарка-психологиня Анна Павлікевич, ними вже зацікавилися в інших містах України.

«Перед тим, як розробити цю анкету, ми спостерігали, опитували людей, вичитували літературу і знайшли топ-16 симптомів, на які найбільше скаржаться спортсмени під час пандемії COVID-19. І ці скарги були ранжировані він найбільшого до найменшого. Є показники, як часто виникають ці симптоми під час COVID-19, а саме у останній місяць. Ці анкети були спочатку представлені у Хмельницькій області, їх пройшли вчителі фізичного виховання, спортсмени, поліцейські, а також боксери. Потім до нас приєдналася Вінницька область і анкети пройшли всі загальноосвітні, гімназії, ліцеї. Тобто є порівняння хто більше страждає на тривогу, кому найбільше потрібна допомога», – розповіла пані Анна.

Окрім того, присутні на заході медики та психологи обговорять, як впливають ЗМІ на формування громадської думки, та як кожному з нас навчитися протидіяти дезінформації та маніпуляціям під час пандемії.

Презентація проєкту «Протиковідний альянс» відбудеться 22 грудня, о 16 годині, у відділі медичних наук Вінницької обласної наукової бібліотеки імені Тімірязєва (Соборна 70, 3 поверх). Приєднатися онлайн можна у Zoom за цим посиланням.

Попередня публікаціяНа Вінниччині в ДТП загинув 23-річний чоловік
Наступна публікація«Ода до радості», марш «Стяг», обрядова пісня «Подоляночка» та інші мелодії — Вінницька Вежа зазвучить по новому

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я