КП “Аеропорт Вінниця” Вінницької міської ради 13 грудня підписало договір з ТОВ “Дорожнє будівництво “Альтком” про додаткові аналогічні роботи з реконструкції аеродрому вартістю 431,40 млн грн. Про це пише «Укррудпром» з посиланням на “Наші гроші” та дані в системі ProZorro.

У листопаді 2019 року фірма виграла тендер на реконструкцію аеродрому за 896,88 млн. грн. Виконати дорожні роботи та влаштувати інженерне забезпечення мали до кінця 2021 року. Проте роботи не виконували через відсутність фінансування, йдеться у тендерній документації.

У квітні 2021 року через пандемію коронавірусу термін виконання робіт продовжили до липня 2023 року. І лише восени 2021 року замовник перерахував фірмі аванс у розмірі 33 млн. грн. та оплату 77 тис. грн.

Наразі за переговорною процедурою замовили додаткові аналогічні роботи на суму 431,4 млн. грн., що не перевищує 50% ціни первинного договору. Отже, загальна вартість робіт зросла у півтора рази – до 1,33 млрд. грн.

Замовник пояснив, що після початку робіт потрібно змінити проект для оптимізації рішень щодо аеродромно-планувальних робіт, зміни положення та збільшення площі перону на 30 578 кв. м для стоянки необхідної кількості повітряних суден, перерахунку вартості будівництва, а також обліку пропозицій Авіаційної метрологічної станції “Громадянська Вінниця” та військової частини А1231.

У договорі вказується, що додаткові роботи знадобилися через зміну вимог стандартів ІКАО для експлуатації літаків літери “С” (Boeing 373-800) без обмеження та літаків типу Boeing 767-300ER з обмеженнями по масі та, як наслідок, оптимізації проектних рішень.

Крім того, на вимогу замовника при коригуванні проекту галогенові світлосигнальні вогні замінили світлодіодними. Також змінився спосіб прокладання кабелів для світлосигнального обладнання, а також вимоги щодо облаштування очисних споруд.

Підсумкова відомість ресурсів та кошторису не опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими.

Термін виконання робіт – до кінця 2023 року, термін післяоплати – 30 банківських днів.

Маріупольське “ШБ “Альтком” належить компанії “Altcom Global N.V.” (Нідерланди) та донецькому ТОВ “Фінансово-промислова група “Альтком” донеччан Сергія Павличова та Олександра Тисленка.

“ШБ “Альтком”, що входить до складу засновників Національної Асоціації шляховиків України (НАДУ), є одним із великих підрядників “Укравтодору”.

Попередня публікаціяНа Вінниччині 147 нових випадків COVID-19
Наступна публікаціяВінницька книгарня «Є» запрошує на обговорення «Унікальні традиції українців»

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я