16 грудня у Вінниці затвердили документ, згідно з яким на фасадах будівель мають впорядкувати покажчики з назвами вулиць та номерами. Правила стосуються не тільки житлових будинків, а і  магазинів, кафе, ресторанів, підприємств. У документі йдеться про те, як повинні виглядати адресні вказівники, де вони мають розміщуватись, на яких вулицях потрібно дублювати напис латиницею. А також – яким має бути колір основи таблички, яким шрифтом написаний текст, з якого матеріалу мають бути виготовлені покажчики.

Для того, щоб впорядкувати покажчики з назвами вулиць та номерами будинків, у Вінниці затвердили відповідний документ. Це – Порядок щодо встановлення елементів адресного господарства на території Вінницької громади. Ним затвердили три типи адресних покажчиків. Написи на них повинні бути українською мовою. А на тих, які розміщені на центральних вулицях та вулицях загальноміського значення написи мають дублюватись в транслітерації латиницею.

Є й правила розташування вказівників. Таблички потрібно встановити на кожному будинку чи споруді, які мають окрему адресу. А саме – на фасаді, який виходить на дорогу. А на будівлях, які розташовані в глибині кварталу, покажчики розміщують на фасаді, що виходить на внутрішньоквартальний проїзд. Всі покажчики назв вулиць у межах одного перехрестя повинні бути встановлені на одному рівні.

Якщо будинок, споруда, територія підприємства чи садиба огороджені парканом вище двох метрів та мають єдину поштову адресу, покажчики розміщують біля воріт, з правого боку. Таблички з вказівкою номерів під’їздів, а також номерів квартир, розміщених у цих під’їздах, потрібно встановлювати біля входу в під’їзд. Вони повинні бути однотипними для будинку, мікрорайону.

Є у документі й рекомендації щодо матеріалу, з якого мають бути виготовлені таблички – алюмінієвий композит чи вакуумне формування полістиролу – в залежності від типу покажчика. Прописаний й колір основи таблички – бордо (вишневий), шрифт напису – VinnytsiaSans.

З Порядком щодо встановлення елементів адресного господарства (покажчиків назв вулиць та номерів будівель) на території Вінницької міської територіальної громади можна ознайомитись у прикріпленому файлі Порядок.docx

Попередня публікаціяНа Вінниччині 334 нові випадки COVID-19
Наступна публікаціяУ Вінниці через ремонт водогону тиждень не буде води на Тяжилові

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я