Вулиця Грушевського – одна з найжвавіших вулиць Вінниці. Її загальна протяжність – 300 м. Для перебудови зовнішнього вигляду цієї вулиці фахівці комунального підприємства “Агенція просторового розвитку” розпочинають проєкт “Вулиця Грушевського – спільний простір”. У ньому йдеться про трансформацію вулиці за сучасними європейськими зразками.

Проєктна ділянка з’єднає площу Європейську із Центральним парком ім. М. Леонтовича і створить цілісну систему громадського простору в історичному центрі міста.

Ще у генеральному плані Вінниці 1985 року передбачалося, що вул. Грушевського (на той час – Котовського) стане пішохідною. Комплексна стратегія міського транспорту та просторового розвитку, затверджена у 2015 році, також визначає вулицю Грушевського, як пішохідну.

В концепції інтегрованого розвитку міста до 2030 року передбачено стратегічний проєкт “Реконструкція Центрального парку, як основного простору для дозвілля жителів у центрі міста та поєднання його з Європейською площею та пішохідною вулицею (вул. Грушевського)”. Згідно з концепцією “М’якої мобільності”, зазначеній у Комплексній стратегії транспорту та просторового розвитку, вулиця Грушевського визначається як пішохідно-орієнтований простір, інформує Вінницька міська рада.

Для перебудови майбутнього зовнішнього вигляду цієї вулиці “Агенція просторового розвитку” міської ради розпочинає проєкт “Вулиця Грушевського – спільний простір”, що реалізується за підтримки німецької урядової компанії “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH”. Мета проєкту – розвинути мережу публічних просторів історичного центру міста.

У своєму просторовому розвитку Вінниця дотримується принципів сталості та збалансованості і прагне створити мережу комфортних громадських просторів. Тестові перекриття вулиці Грушевського у 2020-2021 роках на святкові дні показали, що вулиця має потенціал стати жвавим пішохідним простором. Реконструкція цієї вулиці створить комфортне міське середовище для піших прогулянок, але обмеження руху транспорту можуть створити незручності для місцевого бізнесу та окремих мешканців, що живуть або працюють поруч, – каже директор “Агенції просторового розвитку” Максим Кравчук.

Тож для врахування думки вінничан при формуванні бачення реконструкції вулиці Грушевського, проєктом заплановано провести опитування мешканців вулиці, пішоходів, автомобілістів та представників бізнесу.

Також буде проведено тестування, яке передбачатиме тимчасове фізичне відтворення майбутнього простору із застосуванням вуличних меблів, мобільного озеленення, тимчасового покриття, освітлення, створення нових локацій.

 

Попередня публікаціяУ Вінниці на базі ВДПУ ім. Коцюбинського відкрили археологічний музей
Наступна публікаціяНа Вінниччині прикордонники затримали громадянина Молдови, якого розшукував Інтерпол

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я