Вчора, 13 грудня, відбулось позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням Міністра розвитку громад та територій, першого заступника голови Державної комісії Олексія Чернишова.

Відтак, з 15 грудня 2021 року на Вінниччині застосовуватимуться обмеження жовтої зони епіднебезпеки.

Одне із питань порядку денного – встановлення рівня епідемічної небезпеки  COVID-19 на території Вінницької області.

Інформуючи про ситуацію в регіоні, заступник Голови ОДА Сергій Здітовецький розповів про динаміку захворюваності на коронавірусну хворобу.

«Захворюваність на Вінниччині досягла найвищого рівня на 45-му тижні поточного року – 321,9 випадків на 100 тис. населення. Надалі спостерігалася тенденція до зменшення кількості хворих на коронавірус. Так, упродовж 49 тижня, у порівнянні з 45 тижнем року, цей показник знизився вдвічі та склав 138,1 випадків на 100 тис. населення», – повідомив Сергій Здітовецький.

За період з 6 по 13 грудня на Вінниччині зареєстровано 2124 підтверджених випадки захворювання.

Відповідно, рівень захворюваності становив 138,0 випадки на 100 тис.населення і був на 43,0% нижчим, ніж за попередній тиждень. Крім цього, втричі знизилася кількість хворих на коронавірус дітей.

Між іншим, на Вінниччині коефіцієнт виявлення випадків інфікування (методом ПЛР та експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2) становить 13,4% (при нормативному для червоного рівня епіднебезпеки понад 20,0%), а загалом в Україні -14,9%.

Заступник Голови ОДА також поінформував про ситуацію в лікарнях області. За його словами, станом на 13 грудня поточного року, у 21 опорній лікарні Вінниччини перебуває 1279 пацієнтів, у тому числі із підтвердженим діагнозом «коронавірус» – 1190 осіб, що становить 44% від загальної кількості розгорнутих ліжок (загальна кількість – 2910).

На реанімаційних ліжках знаходиться 123 пацієнти, тож заповненість ліжко-місць становить 60% від загальної кількості ліжок інтенсивної терапії.

«Протягом 49 тижня поточного року на Вінниччині досягнуті відповідні показники, а саме: коефіцієнт виявлення випадків інфікування – менш як 20,0%, охоплення тестуванням – понад 300 на 100 тис. населення. Ці цифри характеризують відсутність ознак для продовження на території області обмежень, передбачених червоним рівнем епіднебезпеки», – зауважив Сергій Здітовецький.

Заслухавши сторони та взявши до уваги результати моніторингу, який підтверджує стабілізацію епідситуації на Вінниччині, члени Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалили рішення про скасування «червоного» рівня епіднебезпеки на території Вінницької області, відповідно до пункту 34  постанови  Кабінету  Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення  карантину та запровадження  обмежувальних  протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Попередня публікаціяВінничани можуть вступати в «Розумну політику» через сайт та гарячу лінію
Наступна публікаціяВ центрі Вінниці буде ковзанка та тюбінгова гірка