Вчора, 7 грудня, у Вінниці відкрили перший муніципальний спорткомплекс з басейном «Аква-Він». Вихованці спортшкіл, а з січня і усі охочі, зможуть плавати у 25-метровому басейні та займатись тренуваннями зі стрибків у воду, адже тут єдині у Вінниці 3-метрові вишки. Також у спорткомплексі вінничани гратимуть у волейбол, баскетбол, гандбол та займатимуться єдиноборствами.

Із загальної вартості реконструкції об’єкту, – а це 81,8 млн грн, – 75% інвестицій (61,13 млн грн) було профінансовано з бюджету громади. 25% фінансування надійшло з державного бюджету. Крім того, за рахунок міського бюджету у 2021 році придбали матеріали та обладнання для облаштування спортивного комплексу на суму у 2,2 млн грн.

В оновленому мультиспортивному центрі є басейн довжиною 25 метрів з  6 доріжками для плавання. В комплексі реконструювали дві 3-метрові та одну метрову вишки для стрибків у воду – наразі єдині у Вінниці. Зроблено балкон для глядачів на сто місць. Також у центрі є зал для ігрових видів спорту на 730 кв м, тут можна займатись волейболом, баскетболом, футзалом та гандболом. Є у спорткомплексі й зала «сухого плавання», зал для єдиноборств, атлетичний зал, кімнати для тренерів, фудкорт.

Спортивний комплекс  оснащений сучасним електронним табло для всіх видів спорту, також електронне табло  встановили і в басейні.  У будівлі облаштовані зручності для маломобільних груп населення – створені умови для занять спортом для людей з інвалідністю: встановлені пандуси, вертикальний підіймач на 1-му поверсі, ліфт, облаштований мобільний підіймач для спуску у басейн, кімнати гігієни для людей з інвалідністю.

У рамках реконструкції також утеплили та оздобили фасад спортивного комплексу,  замінили покрівлю та виконали роботи по її утепленню, підсилили опорні стіни. Також реконструювали системи електропостачання, опалення, водопостачання та водовідведення. Зробили благоустрій навколо спортивного комплексу, в тому числі автостоянку, велопарковку, влаштували вуличні меблі та зовнішнє освітлення.

В цілому місто витратило на цей проєкт близько 62 млн грн саме з бюджету територіальної громади. Вихованці муніципальних спортивних шкіл на заняттях зможуть користуватися усією інфраструктурою безкоштовно. У вільний від навчально-тренувальної роботи час зали будуть використовуватись на засадах самоокупності із лояльною ціновою політикою – займатись зможуть усі охочі. Також будуть передбачені окремі умови для пільгових категорій населення.

Комплекс буде передано на баланс міської дитячо-юнацької спортивної школи №3, яка займається розвитком волейболу, гандболу та велоспорту. З грудня  у ній введено відділення плавання. На даний час у МДЮСШ №3 навчається 329 вихованців:  діти шкільного віку і студенти до 23-х  років. Вихованці МДЮСШ №3 зможуть займатись у спорткомплексі вже із грудня, усі охочі – з нового року.

Попередня публікаціяНа Вінниччині 369 нових випадків COVID-19
Наступна публікаціяВінничанин виборов найвищі нагороди на чемпіонаті України з плавання

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Введіть текст коментаря!
Введіть своє ім'я